امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21046
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۱
تعداد بازدید: 59
حسن امامی رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: ارزیابی فناوری سلامت در سطح کلان و استفاده بهینه از تجهیزات پزشکی به نحوی که اجازه ...

حسن امامی رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: ارزیابی فناوری سلامت در سطح کلان و استفاده بهینه از تجهیزات پزشکی به نحوی که اجازه ندهیم تجهیزات، بیهوده خراب شوند و قابل استفاده نباشند به همراه استفاده از امکانات به نحو مطلوب و به صورت هزینه‌ -اثربخش از مواردی است که در بیمارستان‌ها باید پیاده سازی شود.

وی در مورد تأثیر کسری‌های اعتباری وزارت بهداشت در عملکرد بیمارستان‌ها گفت: اعتبارات وزارت بهداشت امسال رشد قابل توجهی نداشته،در عین حال، تعرفه‌های درمانی نیز با مصوبه دولت مبنی بر 18 درصد رشد، رشد خوبی را نداشته است در حالی که تورم در بخش سلامت بیش از اینها بوده است.

وی تصریح کرد: بنابراین با توجه به تورم، بدهی انباشته در بیمارستان‌ها ایجاد می‌شود که باید به نوعی بیمارستان‌ها به دنبال افزایش درآمد باشند و تلاش کنند تا با انجام اقدامات مناسب کاهش هزینه را ایجاد کنند.

معاون درمان وزیر بهداشت افزود: به عنوان مثال در ارائه خدمات رادیولوژی که فیلم آن گران قیمت شده بیمارستان‌ها باید از این فرصت استفاده کنند و از سیستم الکترونیک پکس به جای فیلم رادیولوژی بهره بگیرند.

امامی رضوی افزود: اگر چه تأمین چنین سیستم‌هایی در ابتدا گرانقیمت است اما ظرف 6 ماه تا یک سال هزینه خود را برمی‌گرداند.

وی ادامه داد: در بخش آزمایشگاهی نیز باید به کیت‌هایی بپردازیم که از تکرار آزمایش جلوگیری کند یا خدمات را سطح‌بندی کنیم و در بسیاری از بیمارستان‌ها برای انجام یک آزمایش، از یک کیت برای چند آزمایش استفاده کنند.

امامی رضوی گفت: اما اگر خدمات آزمایشگاهی را سطح‌بندی کنیم و تعدادی از بیمارستان‌ها یک آزمایش را انجام ‌دهند، کیت‌ آزمایشگاهی در جای خود استفاده می‌شود. این گونه اقدامات هزینه‌های بیمارستانی را کاهش می‌دهد.

معاون درمان وزیر بهداشت در پاسخ به اینکه بیمارستان‌های دولتی برای مدیریت بخش‌های خود به چه اعتباری نیاز دارند، گفت: در بحث مدیریت بیمارستانی به صورت سرانه بحث می‌شود . در حال حاضر سرانه‌ای که برای سلامت تعیین شده 14 هزار و 300 تومان است که رقم پایینی است.

وی اظهار کرد: در عین حال تعرفه درمانی مصوب نیز برای تخت‌روز 40 هزار تومان و تعرفه هتلینگ نیز پایین است در حالی که قیمت تمام شده خدمات 2.5 برابر بیش از این تعرفه‌ها است.

امامی رضوی گفت:همچنین با توجه به این هزینه ها و درآمدها، حقوق پرسنل بیمارستان‌ها نیز باید به موقع پرداخت می‌شود بنابراین می‌توانیم برآورد کنیم که 30 درصد کسری داریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار