امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21057
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۱
تعداد بازدید: 60
محمد اکبرنیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به تعهدات اشتغال استان‌ها در سال جاری اظهار داشت: این موضوع براساس قانون ...

محمد اکبرنیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به تعهدات اشتغال استان‌ها در سال جاری اظهار داشت: این موضوع براساس قانون پنجم توسعه کشور صورت می‌گیرد و اکنون آنچه برای استان‌ها درنظر گرفته شده کمی بیشتر از میانگین سالانه در قانون است.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در اسناد توسعه اشتغال استان‌ها برای  کاهش 7 درصد نرخ بیکاری تصمیم‌گیری شده است، گفت: علاوه بر این رقم امسال به دلیل جابه‌جایی‌ها و ریزش نیروی کار، 20 درصد بیش از تکلیف قانون درنظر گرفته شده است.

اکبرنیا تأکید کرد: امسال نزدیک به یک‌میلیون و 500 هزار فرصت شغلی برای کل کشور متصور شده تا بتوان نرخ بیکاری درنظر گرفته شده را محقق کرد.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تعهدات درنظر گرفته شده الزام قانونی دارد و همچنین در حال پیگیری ابلاغ تسهیلات اشتغال از سوی بانک مرکزی به بانک‌های عامل و درنهایت به شعبات استان‌ها هستیم.

وی یادآور شد: از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شورای عالی اشتغال این موضوع ابلاغ شده است و اعتبارات توافق شده بانک مرکزی نیز باید ابلاغ شود.

اکبرنیا عنوان کرد: کل اعتبار درنظر گرفته شده برای بانک‌ها 43 هزار میلیارد تومان بوده که مربوط به تمامی بانک‌ها است.

این مقام مسئول یادآور شد: بانک مرکزی معتقد است 10 هزار میلیارد تومان از این اعتبارات مربوط به بدهی دولت به بانک‌های عامل است و در صورتی که پرداخته شود می‌توان به اشتغال اختصاص داد و در غیر این صورت 33 هزار میلیارد تومان در سال جاری به این موضوع اختصاص خواهد یافت.

به گفته اکبرنیا، توزیع بانکی و استانی اعتبارات اشتغال ابلاغ شده و بانک‌ها نیز جدول درنظر گرفته‌ شده را قبول کردند و فقط منتظر اختصاص تسهیلات به اشتغال در استان‌ها هستیم.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها