امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21095
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 140
«محمدمهدی بحرالعلوم» استاد حفظ قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‎‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: مشکل عمده در ...

«محمدمهدی بحرالعلوم» استاد حفظ قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‎‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: مشکل عمده در فعالیت‌های قرآنی تداخل وظایف و موازی‌کاری دستگاه‌های قرآنی است که این امر باعث هدر رفتن توان و انگیزه افراد شده است.

وی با اشاره به اینکه به کارگیری جوانان در اجرای فعالیت‌های بی‌ثمر به جنجال‌های بعدی منتهی می‌شود، خاطرنشان کرد: شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی با هدف رفع تداخل فعالیت‌های قرآنی راه‌اندازی شد، اما به نظر می‌رسد، این مشکلات هم‌چنان مرتفع نشده است که امیدورایم در دولت آینده با اجرای راهکارهای مناسب این معضلات برطرف شود.

بحرالعلوم با اشاره به اینکه بودجه‌های قرآنی نه تنها ثبات ندارند، بلکه به اندازه کافی نیز در نظر گرفته نمی‌شود، اظهار داشت: در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی صورت گرفت اما با توجه به اهمیت قرآن در جامعه اسلامی، این امور پاسخگوی نیاز جامعه نیست؛ بنابراین باید در دولت آقای روحانی فعالیت‌های قرآنی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن‌الکریم توجه به فعالیت‌های مردمی قرآنی را یکی از خواسته‌های جامعه قرآنی از دولت یازدهم عنوان کرد و افزود: فعالیت‌های دینی و مذهبی در کشور همچون فعالیت‌های قرآنی در ماه‌های رمضان و محرم، از گذشته زیر نظر نهادهای مردمی اداره می‌شد، بنابراین حمایت و توجه به این نهادهای مردمی از اهمیت بالایی برخوردار است.

این حافظ کل قرآن کریم با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی باید تمامی فعالیت‌ها توجیه و پشتوانه قرآنی داشته و مسئولان کشور نیز از شخصیت‌های قرآنی باشند، گفت: عملیاتی شدن آموزه‌‌های قرآنی و تغییرات رفتاری در جامعه نیازمند برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای است.

بحرالعلوم با اشاره به اهمیت آموزش‌های قرآنی اظهار داشت: در کشوری که باید 10 میلیون حافظ قرآن داشته باشیم، لازم است در بین مسئولان نیز این نسبت رعایت شود؛ به طوری که در کابینه دولت باید از هر 7 نفر، یک حافظ قرآن باشد تا مطالبه مقام معظم رهبری تحقق یابد؛ چرا که امام علی (ع) می‌فرمایند: «مردم به مسئولان و امرای خود شبیه‌ترند تا به پدران و مادران خود».
انتهای پیام/م.خ
 
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها