امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21096
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که امروز در سالن همایش های رازی تهران آغاز شد، اظهار داشت: سخنان مختلفی درباره آموزش و پرورش مطرح می شود اما امروز می خواهم عرض کنم تمام گزارش کار بنده در وهله اول در یک جمله خلاصه می شود و این است که «آمده ایم همه نگاه ها را به آموزش و پرورش تغییر دهیم».

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در طول این سال ها اسیر هیچ حزب و گروه و دسته ای نبوده است، افزود: آموزش و پرورش از آن جمهوری اسلامی ایران بوده است و همه می توانند شهادت دهند که آموزش و پرورش را سیاسی اداره نکرده ایم بلکه آموزش و پرورش را ولایی، ملی و اسلامی اداره کرده ایم.

* انجام 170 اقدام در آموزش و پرورش برای اولین بار

حاجی بابایی به تدوین سند تحول آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد: در طول 180 سال گذشته، برای آموزش و پرورش نقشه جامع و راهی وجود نداشت و دو سال کار شبانه روزی در آموزش و پرورش به تدوین و تصویب سند تحول انجامید.

وی اضافه کرد: اگر به جز تدوین سند تحول آموزش و پرورش، در طول این سال ها کار دیگری در این وزارتخانه انجام نمی شد اما همین یک اقدام، با تمام دوره های آموزش و پرورش برابری می کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه 700 پروژه بعد از تحول در آموزش و پرورش انجام شده است، افزود: در کتاب شمیم تحول به این تحول ها اشاره شده است اما حدود 170 اقدام برای اولین بار در آموزش و پرورش انجام شده است.

وی به اقدامات انجام شده در راستای سند تحول اشاره کرد و گفت: در طول کمتر از 4 سال، 212 سفر استانی، 562 همایش 5 تا 7 هزار نفری، 563 سخنرانی کارگاهی برای 421 هزار و 685 فرهنگی برگزار شد.

* حتی یک نفر در آموزش و پرورش وجود ندارد که نسبت به آینده خود نامطمئن باشد

حاجی بابایی با بیان اینکه در حال حاضر حتی یک نفر در آموزش و پرورش وجود ندارد که به آینده خود مطمئن نباشد، اظهار داشت: در گذشته ده ها هزار معلم حق التدریس بودند که ماهیانه 10 هزار تومان حقوق می گرفتند یا ده ها هزار نیروی شرکتی داشتیم.
این مقام مسئول در آموزش و پرورش با بیان اینکه تمام فعالیت ها در این وزارتخانه برای عزت مندی معلمان انجام شده است، ادامه داد: در طول 4 سال که بنده در آموزش و پرورش بودم، تعداد کارکنان این وزارتخانه 200 هزار نفر کاهش یافته است.

وی به ایجاد دانشگاه فرهنگیان برای اولین بار در کشور اشاره کرد و گفت: 25 هزار نفر در این دانشگاه پذیرفته شدند که 6 هزار نفر، دارای معدل 20 هستند.

* برخی می گفتند فقط یک سال اجرای نظام جدید آموزشی را به تأخیر بیندازید

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ساختار «3ـ3ـ6» در آموزش و پرورش افزود: برخی می گفتند فقط یک سال اجرای نظام جدید آموزشی را به تأخیر بیندازید، اگر ایجاد پایه ششم را اجرا نمی کردیم امسال امکان اجرایش بود؟

وی به توزیع به موقع کتب درسی در شهریور سال گذشته اشاره کرد و گفت: در شرایط تحریم و با وجود مشکل کاغذ، توزیع کتب درسی به موقع توزیع شد.

حاجی بابایی تأکید کرد: در شرایط تحریم، حتی یک کلمه حرفی نزدیم که دشمن خوشحال شود.

این مقام ارشد وزارت آموزش و پرورش به پرداخت سرانه به مدارس اشاره کرد و اظهار داشت: در بهار سال گذشته 60 میلیارد تومان به مدارس سرانه پرداخت کردیم و 250 میلیارد تومان نیز پول آب، برق و گاز مدارس پرداخت شد و این در حالی بود که تمام سرانه ای که سال های گذشته به مدارس پرداخت می شد، یک سوم این مقدار بود.

وی به مقایسه آماری اقدامات انجام شده در آموزش و پرورش پرداخت و گفت: تعداد کتابخانه های آموزشی از 4100 به 56 هزار کتابخانه، تعداد دانش آموزان راهیان نور از 23 هزار نفر به یک میلیون نفر، تعداد دارالقرآن ها از 570 دارالقرآن به 10 هزار مدرسه قرآنی، ایجاد مدارس قرآنی برنامه ای به 1500 مدرسه، تعداد مربیان تربیت بدنی از 10 هزار نفر به 36 هزار نفر، تعداد مشاوران از 10 هزار نفر به 23 هزار نفر، تعداد مربیان بهداشت از 3 هزار نفر به 18 هزار نفر و تعداد دانش آموزان مدارس نمونه دولتی از 188 هزار نفر به 300 هزار نفر افزایش یافته است.

وزیر آموزش و پرورش به افزایش مدارس شاهد از 900 مدرسه به 1300 مدرسه اشاره کرد و ادامه داد: تعداد پیش دبستانی ها نیز از 400 هزار نفر به 882 هزار نفر افزایش یافته است.

* دو برابر شدن کلاس های کاملا ایمن در کشور

حاجی بابایی اظهار داشت: بزرگترین کار تاریخی در آموزش و پرورش زمانی انجام شد که مبلغ 4 میلیارد دلار به امر بازسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده اختصاص یافت.

وی به دو برابر شدن کلاس های کاملا ایمن در کشور تا پایان سال 91 در کشور خبر داد و گفت: 22 هزار کلاس درس در کشور مقاوم سازی شده است.

وزیر آموزش و پرورش به فعالیت در این وزارتخانه اشاره کرد و بیان داشت: 4 سال کار شبانه روزی بدون مرخصی انجام دادم و هیچ تعطیلات نوروزی هم بنده و همکارانم تعطیل نبودم. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها