امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21102
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 136
به گزارش فارس به نقل از آی‌تی‌پی، در ویرایش 2013 «شاخص نوآوری سالانه جهانی»(GII) که دانشگاه Cornell، مدرسه کسب‌وکار INSEAD و سازمان جهانی مالکیت ...

به گزارش فارس به نقل از آی‌تی‌پی، در ویرایش 2013 «شاخص نوآوری سالانه جهانی»(GII) که دانشگاه Cornell، مدرسه کسب‌وکار INSEAD و سازمان جهانی مالکیت معنوی(WIPO) وابسته به سازمان ملل متحد آن را منتشر می‌کنند اعلام شد که کشورهای منطقه خاورمیانه در زمینه نوآوری در سطح پایین‌تری نسبت به اقتصادهای توسعه یافته قرار دارند.

در این شاخص آماری که میزان حمایت‌های اقتصادی برای نوآوری‌ها و دستاوردهای جدید مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، نام کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی، قطر و کویت در بین 50 کشور برتر جهان بوده است. اما باید توجه داشت که هیچ یک از آن‌ها رتبه بالاتر از 38 کسب نکرده‌اند و تنها دو کشور عربستان سعودی و کویت توانستند رتبه خود را نسبت به سال قبل ارتقا دهند.

کشور امارات متحده عربی توانست نام خود را به عنوان نوآورانه‌ترین کشور خاورمیانه مطرح کند و رتبه سی‌و‌هشتم این لیست را به خود اختصاص دهد که البته رتبه جهانی آن برای سال گذشته 37 اعلام شده بود. در این لیست رتبه عربستان سعودی 42، رتبه قطر 43 و رتبه کویت 50 اعلام شد.

کشور قطر در لیست نوآورانه‌ترین کشورهای جهان نسبت به سال گذشته سقوط 10 پله‌ای کرد و دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا از جمله اردن، بحرین، تونس، لبنان، عمان و مراکش نیز همگی رتبه پایین‌تری نسبت به سال گذشته کسب کردند.

در این لیست جهانی کشور سوئیس توانست رتبه نخست را از آن خود کند و پس از کشورهای سوئد و بریتانیا قرار گرفتند.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها