امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21106
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 126
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برگزاری آزمون مهارت در استان تهران اظهار داشت: بیش از 39 هزار نفر ...

حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برگزاری آزمون مهارت در استان تهران اظهار داشت: بیش از 39 هزار نفر از جوانان جویای کار استان تهران در 277 حرفه آموزش فنی و حرفه‌ای سنجش مهارت شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با تأکید بر اینکه این مهارت‌آموزان در سطح آموزشگاه‌های آزاد بخش خصوصی و دولتی برای فراگیری مهارت و دریافت گواهینامه حضور داشتند، گفت: پنجشنبه و روز جمعه گذشته این آزمون در 19 حوزه امتحانی در سطح استان برگزار شد.

وی بیان داشت: از مجموع 39 هزار و 961 نفر از جوانان جویای کار، 18 هزار و 439 نفر زن و 21 هزار و 529 نفر مرد بوده‌اند.

به گفته خانپور، از اهم رشته‌های آزمون، حسابداری، فناوری اطلاعات، گردشگری، هلتداری، مراقبت از زیبایی، طراحی و دوخت، صنایع دستی، صنایع بافت، صنعت ساختمان، مکانیک، جوشکاری، برق، تراشکاری، CNC و UPVC را می‌توان نام برد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران تصریح کرد: در تاریخ 19 تیرماه نتایج آزمون اعلام می‌شود و پس از آن آزمون عملی برگزار خواهد شد و در صورت قبولی افراد ظرف مدت یک‌ماه گواهینامه مهارت برای قبول‌شدگان صادرخواهد شد.

وی با اشاره به توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی اظهار داشت: ارتقاء سطح مهارتی جوانان و فراهم آوردن فضای کسب و کار مناسب و اشتغال مولد و پایدار را از سیاست‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها