امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21107
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار فرهنگی آیت‏اللَّه سیدجواد حسینی خامنه‏ای، از علمای بزرگ، مجتهدان پرهیزگار و روحانیون زاهدِ روزگار، در حدود سال 1274ش (1313ق) در ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی آیت‏اللَّه سیدجواد حسینی خامنه‏ای، از علمای بزرگ، مجتهدان پرهیزگار و روحانیون زاهدِ روزگار، در حدود سال 1274ش (1313ق) در شهرستان خامنه در نزدیکی تبریز در آذربایجان شرقی زاده شد و تحت تربیت پدری فقیه و عالم رشد کرد.

وی در جوانی سفری به عتبات عالیات و مشهد مقدس انجام داد و در همین سفر بود که معنویت و صفای روحانی حوزه علمیه مشهد او را مجذوب ساخت و رَحل اقامت دائمی در آن شهر افکند.

سید جواد در مشهد از حوزه درسی آیت‏اللَّه آقازاده خراسانی و حاج آقا حسین قمی کسب فیض کرد و به مدارج عالی رسید.

 وی  در سال 1305ش برای ادامه تحصیل به نجف اشرف عزیمت کرد و در درس حضرات آیات: میرزای نایینی و سیدابوالحسن اصفهانی شرکت جست.

آیت‏اللَّه سید جواد خامنه‏ای در روزهای سیاه اختناق رژیم ستم‏شاهی، رنج و فشار روزافزون آن دستگاه جبار را بر خانواده و فرزندان خود تحمل کرد و در همه عمر، روی خوش به دشمنان اسلام نشان نداد.

از دامان این عالم بزرگوار، فخر عالم اسلام و تشیع، مقام معظم رهبری، حضرت آیت‏اللَّه سید علی خامنه‏ای برخاسته است. این فقیه فرزانه سرانجام پس از سال‏ها تدریس و زندگی فقیرانه و در کمال زهد و قناعت در پانزدهم تیر 1365 ش برابر با 27 شوال 1406ق در 91 سالگی وفات یافت و در جوار مرقد مطهر امام رضا(ع) به خاک سپرده شد. در هنگام فوت این عالم بزرگوار، فرزند برومند اآن بزرگوار، حضرت آیت‏اللَّه "خامنه‏ای" مدظله، دوران ریاست جمهوری خود را می‏گذراندند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها