امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21118
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس فتا ناجا در خصوص ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس فتا ناجا در خصوص برخورد با جرایم مشهود در فضای سایبر اعلام داشت: پلیس فتا به دنبال این است که از طریق ساز و کارهای قانونی، اختیارات قانونی این پلیس در خصوص برخورد با جرایم مشهود در فضای سایبر را روشن تر و شفاف‌تر کند تا نسبت به صیانت از اسرار و اموال مردم و منافع ملّی بتوان بهتر عمل کرده و از بروز خسارت‌های جبران ناپذیر در فضای مجازی جلوگیری نماید.

سردار هادیانفر افزود: امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته و صاحب سبک در فضای مجازی با گسترش خسارت‌های ایجاد شده برای کاربران و به تبع آن شکایت‌های آنان از انواع جرایم فضای سایبری مجازات‌های منطبق با آن جرایم نیز تدوین و تصویب شده است.

وی اظهار داشت: از آنجایی که تأمین امنیت فضای سایبری کشور و حمایت از کاربران کشورمان و ایجاد آرامش و آسایش خاطر آحاد شهروندان از جمله اهداف تشکیل پلیس فتا است، این پلیس به دنبال این است که اختیارات قانونی در برخورد با جرایم مشهود در فضای سایبر به صورت واضح و روشن توسط قانونگذار مشخص گردد، تا خلاءهای قانونی موجود در قانون جرایم رایانه‌ای کشور برطرف شود.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا ضمن اشاره به ارتباط میان امنیت فضای سایبر و همکاری‌های بین‌المللی سایبری اعلام داشت: پلیس سایبری ایران معتقد است امنیت در فضای سایبر بوجود نمی‌آید، مگر اینکه همه کشورها فارغ از هرگونه اختلاف سیاسی در جهت تأمین امنیت این فضا تعامل و همکاری کنند.

وی تصریح کرد: احقاق حق شهروندان در برابر تعرض مجرمین سایبری از وظایف ذاتی پلیس سایبری است و در همین راستا یکپارچگی مسائل فضای مجازی و مرز ناپذیری آن، موجب وابستگی عمیق امنیت سایبری کشورها به یکدیگر می‌شود، به گونه ای که عقب ماندگی پلیس سایبری بعضی کشورها باعث می‌گردد که امنیت سایبری سایرین با هر توان و قدرتی به خطر بیافتد و مجرمین کشورهای عقب افتاده درایجاد این امنیت تهدیدی برای سایرین باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: در همین راستا پلیس فتا ناجا در ملاقات‌های رسمی برای کمک به تأمین آموزش پلیس سایبری کشورهای همسایه اعلام آمادگی کرده است.

رئیس پلیس فتا ناجا ضمن اشاره به اینکه پلیس فتا همواره آماده همکاری و تعامل بین‌المللی برای پی‌جویی جرایم سایبری با سایر کشورها می باشد، اظهار داشت: تاکنون چندین کشور درخصوص پی‌جویی جرایم و مجرمین سایبری خود از ما درخواست هایی داشته اند که بیش از 95 درصد آن کشف و اطلاع رسانی گردیده است.

سردار هادیانفر همچنین اظهار داشت: کشور ایران خود قربانی تروریسم سایبری است و با هرگونه حمله سایبری (تروریسم سایبر) مخالف است و پلیس فتا ناجا با اینگونه حملات مقابله خواهد نمود.

این مقام ارشد در خاتمه خاطر نشان کرد: مسئولین کشورمان به منظور جلوگیری از هر نوع سوء‌ استفاده از زیرساخت های سایبری کشور (حملات بات نتی) در‌صدد اعمال اقدامات اساسی برای بالا بردن امنیت زیرساختهای کشورمان می باشند. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار