امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21120
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 93
اسماعیل میران‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس از آغاز سرشماری تابستانه حیات وحش در استان تهران خبر داد و گفت: در حوزه استحفاظی و مناطق تحت ...

اسماعیل میران‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس از آغاز سرشماری تابستانه حیات وحش در استان تهران خبر داد و گفت: در حوزه استحفاظی و مناطق تحت مدیریت استان تهران سرشماری حیات وحش آغاز شده است و هم‌اکنون تیم‌های شمارش‌گر و آمارگیر در پارک‌های ملی خجیر و سرخه ‌حصار مشغول آماربرداری از حیات وحش منطقه هستند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: پس از اتمام آماربرداری از حیات وحش مناطق مزبور، تیم‌های شمارش‌گر به مناطق حفاظت شده کویر، مناطق شکار ممنوع کاوده در فیروزکوه، منطقه حفاظت شده ورجین در شمیرانات و همچنین منطقه شکار ممنوع کوه سفید در دماوند برای آماربرداری از حیات وحش این منطق عازم خواهند شد.

وی بیان داشت: جمعیت وحوش گیاه‌خوار در سرشماری زمستانه سال گذشته در پارک‌های ملی خجیر و سرخه حصار تقریباً برابر 4300 رأس بود که به ثبت رسید.

این مقام مسئول ادامه داد: از این تعداد 250 رأس کل و بز، 130 رأس آهو و حدود 3800 رأس قوچ و میش البرز مرکزی در منطقه حفاظت شده جاجرود به شمارش و ثبت رسید.

میران زاده خاطرنشان کرد: حیات وحش همه ساله در دو دوره زمستانه و تابستانه آماربرداری می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها