امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21132
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 109
سید جاسم ساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که وزیر جهاد کشاورزی دولت یازدهم باید ...

سید جاسم ساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که وزیر جهاد کشاورزی دولت یازدهم باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد، گفت: باید از جنس کشاورزی باشد، فعال در بخش بوده و فعالیت‌ها و سوابق مرتبط با بخش کشاورزی داشته باشد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی افزود: از سوی دیگر وزیر جهاد کشاورزی دولت یازدهم باید مدیر باشد، یعنی مدیریت بلد باشد، زیرا مدیر خوب می‌تواند تخصص‌های مختلفی را دور خودش جذب کند.

*وزیر کشاورزی آینده باید بتواند اعتبار خوبی جذب کند

ساعدی با بیان اینکه کم بودن منابع و اعتبارات مهمترین مشکل بخش کشاورزی است، گفت: وزیر جهاد کشاورزی باید بتواند با مدیریت و تدبیر اعتبار کافی را برای بخش‌ جذب کند تا به اصلاحات زیرساختی بپردازد، از سوی دیگر با پرداخت کمک‌های بلاعوض و تسهیلات به کشاورزان، بخش تولید را رونق بخشد.

وی ادامه داد: با ادغام وزارت کشاورزی و جهاد سازندگی قبلاً که بخش کشاورزی در مجلس دو رأی داشت، به یک رأی کاهش یافت و به همین دلیل چانه زنی برای دریافت اعتبارات نیز کمتر شد.

ساعدی گفت: البته آشنا نبودن رؤسای جمهور با بخش کشاورزی نیز مزید علت است، تا اعتبارات این بخش نسبت به سایر بخش‌ها کاهش یابد.

وی گفت: نبودن اعتبارات کافی در بخش کشاورزی، مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد، از جمله اینکه طبق قانون 50 درصد فعالیت بخش کشاورزی باید بیمه شود که به دلیل نبود، اعتبارات محقق نشده است.

ساعدی افزود: از سوی دیگر نوسان قیمت در محصولات کشاورزی به ویژه سیب‌زمینی و پیاز از آنجا ناشی می‌شود که به دلیل نبود اعتبار کافی  نمی‌توانند در زمان عرضه زیاد خریداری و بازار را تنظیم کنند.

از رئیس کمیسیون کشاورزی دوره هفتم مجلس سئوال شد که گزینه اصلح در شرایط فعلی برای وزیر جهاد کشاورزی دولت یازدهم چه کسی است، گفت: نمی‌توانم در این باره پاسخی دهم.

همچنین از عضو هیئت رئیس مجلس در دوره هشتم درباره تمایل خلیلیان (وزیر جهاد کشاورزی فعلی) درباره تصدی وزارت جهاد کشاورزی دولت یازدهم سئوال شد، گفت: البته ایشان تمایلی به این مسئولیت در دولت یازدهم دارند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها