امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2114
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 236
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از شهرستان دشتی، مصطفی پورمحمدی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از شهرستان دشتی، مصطفی پورمحمدی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی و شهر شنبه اظهار داشت: قدرت زمین لرزه و حجم تخریب نشان از زلزله شدیدی بوده و هر چند تعدادی از هموطنان کشته شده‌اند، ولی به خاطر زمان و جمعیت کم خوشبختانه آمار تلفات بالا نیست.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: وضعیت کنونی زلزله‌زدگان نشان دهنده توزیع درست خدمات اولیه مثل چادر و مایحتاج اولیه میان زلزله‌زدگان است.

وی با بیان اینکه اصل کار در این منطقه بازسازی است، خاطرنشان کرد: با توجه به حجم تخریب باید آواربرداری کامل شود و اگر بتوانند با آواربرداری نقشه‌ای هم تهیه کنند، بهتر است.

پورمحمدی ادامه داد: ساختمان‌هایی دیدیم که قدیمی ساز نیست ولی ترک‌های جدی برداشته و باید تخریب شود و از نظام مهندسی انتظار داریم این مسئله تکرار نشود، این مشکل را در تبریز هم شاهد بودیم.

پورمحمدی یادآور شد: از بنیاد مسکن انتظار می‌رود که به کیفیت توجه بیشتر شود و ساختمان‌ها خوب و محکم ساخته شود.

پورمحمدی ادامه داد: در آذربایجان ساختمان اداری با عمر یک و دو ساله تخریب شده بود و در دشتی هم شاهد چنین قضیه‌ای بودیم و مردم باید محکم کاری کنند و عجله برای ساخت نداشته باشند و پیمانکارها هم وجدان کاری خود را تقویت کنند و ناظران هم پای کار باشند.

وی تصریح کرد: مقاوم‌سازی در مکان‌هایی که گسل بیشتری دارد، باید انجام شود، در آذربایجان تاکنون پنج گزارش سنگین تهیه کرده‌ایم و این جا نیز نظارت‌مان را ادامه می‌دهیم و امیدوارم هر چه سریع‌تر خاک‌برداری و آواربرداری انجام گیرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مسئولان در تلاش هستند تا رفاه زلزله‌زدگان را تامین کنند و از مردم به‌خاطر همکاری با مسئولان تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی از مجموعه دستگاه قضایی استان بوشهر و شهرستان دشتی و نیروهای امینی، نظامی و انتظامی در برقراری نظم و امنیت منطقه زلزله‌زده از ساعات اولیه تاکنون تقدیر کرد.
انتهای پیام/66001/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها