امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21142
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 84
حسین عبداللهی در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: مهمترین مسئله‌ای که دولت یازدهم در مواجهه با رسانه‌ها باید دنبال کند این است که دولت ...

حسین عبداللهی در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: مهمترین مسئله‌ای که دولت یازدهم در مواجهه با رسانه‌ها باید دنبال کند این است که دولت یازدهم باید در جهت رفع تبعیض به رسانه‌ها حرکت مؤثری را آغاز کند.

مدیر مسئول روزنامه آرمان افزود: در فضای موجود  اعتماد لازم میان مسئولان مطبوعات و رسانه‌ها نسبت به دولت و دولت نیز نسبت به برخی رسانه‌ها وجود ندارد و این امر سرمنشاء تبعیض در مسائل مختلف از جمله تخصیص یارانه به مطبوعات شده است.

به گفته وی؛ هم‌اکنون در تخصیص یارانه به نشریات و مطبوعات شاهد اعمال تبعیض دولت هستیم.

این فعال عرصه رسانه ادامه داد: البته برخی شاخص‌ها و معیارها بر تخصیص یارانه به مطبوعات و نشریات مؤثرند که از جمله می‌توان به تذکر از هیئت نظارت بر مطبوعات در کاهش میزان یارانه اشاره کرد.

عبداللهی افزود: نباید به مطبوعات و بطور کلی رسانه‌های کشور نگرش جناحی صورت گیرد این امر در نهایت موجب می‌شود ضریب نفوذ رسانه‌های کشور در منطقه و جهان همچنان کاهش یابد.

مدیر مسئول روزنامه آرمان اضافه کرد: با توجه به اینکه دولت یازدهم اصل را بر شفافیت و اعتدال بنا کرده است، بنابراین چنانچه شفافیت سر لوحه کار قرار گیرد شاخص‌ها نیز شفاف و معین خواهد بود و براساس شاخص‌های مشخص به رسانه‌ها نگاه می‌شود و در نهایت فعالیت آن‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

عبداللهی با بیان اینکه هم‌اکنون اعتماد میان دولت و رسانه و بالعکس کمی خدشه‌دار شده است، افزود: عدم راهیابی برخی از مطبوعات و رسانه‌ها در کنفرانس‌های خبری و نشست‌های مربوط به هیئت دولت حاکی از این مسئله است.

این فعال عرصه رسانه یادآور شد: تا زمانیکه این اعتماد برقرار نشود، مطبوعات دولت را بر اینکه نگاه سیاسی دارد متهم می‌کنند و دولت نیز رسانه‌ها و مطبوعات را بر اینکه نگرشی تخریب دارند محکوم می‌کند.

عبداللهی متذکر شد: سیاست اعتدال و تعامل و همچنین حرکت در مسیر شفافیت می‌تواند در رشد و پویایی رسانه‌ها و مطبوعات بسیار مؤثر واقع شود.

مدیر مسئول روزنامه آرمان با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند کمک شایانی را در جهت نظارت بر عملکرد سازمان‌های مختلف و وزارت خانه‌ها داشته باشند خاطرنشان کرد: در بسیاری از موارد نمی‌توان یک سازمان بازرسی دایر کرد اما رسانه‌ها می‌توانند این نقش نظارتی را به خوبی ایفا کنند و به عنوان بازوی کمکی و نظارتی برای دولت فعالیت کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها