امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21147
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 91
امیر العمری دبیر سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره که اخیرا به این سمت منصوب شده است در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس از تلاش این دوره از ...

امیر العمری دبیر سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره که اخیرا به این سمت منصوب شده است در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس از تلاش این دوره از جشنواره برای حضور فیلم‌های ایرانی خبر داد و گفت: حتما از ایران فیلم‌هایی را در این جشنواره خواهیم داشت البته باید متوجه باشیم که حضور سینمای ایران برای ما مهم است حتی اگر بدون حضور کارگردانان باشد.

وی در پاسخ به سوالی درباره دعوت از کارگردانان ایرانی برای حضور در این جشنواره و تلاش برای جلوگیری از مشکلات پیش آمده قبلی در این باره تاکید کرد: درباره مسئله دعوت از کارگردانان ایران ما چون همیشه برای تحقق این امر تلاش می‌کنیم اما این مسئله تا حدی خارج از امکانات جشنواره است و به روابط بین دو کشور ایران و مصر در سطوح بالا دارد.

به گزارش فارس، امیر العمری که پیش از این دبیری جشنواره فیلم کوتاه و مستند اسماعیلیه مصر را بر عهده داشته در دوره گذشته جشنواره فیم کوتاه تهران به عنوان داور حضور داشت.

برپایه این گزارش در سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم قاهره علیرغم حضور سه فیلم از جشنواره و دعوت از کارگردانان ایرانی به قاهره، وزارت خارجه این کشور برای کارگردانان ویزا صادر نکرد؛ همچنین چندی پیش نیز علیرغم موفقیت فیلم‌های مستند ایرانی در جشنواره فیلم اسماعیلیه مصر، با کارشکنی وزارت خارجه این کشور کارگردانان ایرانی از حضور در مصر بازماندند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها