امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21154
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»،‌ در شرایطی که زمان آن رسیده تا وام دهندگان بین‌المللی قسط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»،‌ در شرایطی که زمان آن رسیده تا وام دهندگان بین‌المللی قسط دیگری را به یونان پرداخت کنند. اما از آنجایی که آتن نتوانسته به اهداف تعیین شده را به طور کامل محقق کند، «اولی رن» کمیسر امور اقتصادی اروپا روز گذشته گفت که احتمالا بخشی از این قسط، به یونان پرداخت خواهد شد.

با این حال مذاکرات نمایندگان اتحادیه اروپا، صندوق بین‌المللی پول و بانک مرکزی اروپا با دولت این کشور در آتن ادامه دارد.

موضوع مورد مذاکره مربوط به اخراج و یا انتقال 3 هزار و 500 پلیس و 7 هزار و پانصد معلم است. کارکنان بخش خدمات عمومی که اگر اخراج هم نشوند با دریافت 75 درصد حقوقشان منتظر می‌مانند تا به محل خدمتی دیگر منتقل شوند.

بیکاری یا کاهش حقوق و دستمزد سرنوشت حتمی 15 هزار نفر از کارکنان بخش خدمات عمومی یونان تا سال 2014 است.

رئیس اتحادیه کارگران شهرداری در این مورد گفت: «ما به عنوان کارکنان شهرداری خوابیدیم، وقتی بیدار شدیم، بیکار بودیم. این منطق تروئیکا و دولت است، مرگ ناگهانی کارگران. فقط به خاطر اینکه آنها نمی توانند به درستی محاسبات خود را انجام دهند،خانواده ها را به فقر و کارگران را به بیکاری می‌کشند.»

در حالیکه هنوز لیست دولت یونان برای اخراج یا انتقال کارکنان بخش خدمات عمومی آماده نیست و احتمال پرداخت تنها بخشی از قسط وام وجود دارد، این کشور در ماه اگوست موظف است دو میلیارد و 200 میلیون یورو از اوراق قرضه خود را بازخرید کند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها