امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21155
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 115
جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی فارس در مشهد با اشاره به لغو یک جانبه سفر بدون ویزای ایرانی‌ها به گرجستان از سوی دولت گرجستان ...

جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی فارس در مشهد با اشاره به لغو یک جانبه سفر بدون ویزای ایرانی‌ها به گرجستان از سوی دولت گرجستان اظهار کرد: دولت گرجستان در تاریخ یکم ژوئیه (دهم تیر ماه) امسال این قانون را برقرار کرده است.

وی افزود: دولت گرجستان عمده تعامل و روابطش در دنیا به واسطه تعامل با جمهوری اسلامی ایران است.

کریمی با بیان اینکه دولت گرجستان باید بداند که با توقف لغو روادید یک جانبه در گسترش روابط خود فرصت‌سوزی کرده است، خاطرنشان کرد: توسعه ارتباط گرجستان با جمهوری اسلامی ایران فرصت مناسب و خوبی برای این کشور برشمرده می‌شود و می‌تواند از طریق گسترش روابط با ایران، جایگاه سیاسی خود را در صحنه بین‌المللی ثبات ببخشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر تحلیل دولت گرجستان از این کار این است که می‌خواهد با توقف لغو روادید یک طرفه مانع از دور زدن تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران شود، باید بگوییم این تحلیل و تفکر تحت فشار لابی‌های آمریکا و اروپا شکل گرفته است.

وی یادآور شد: دولت گرجستان باید در این مسئله رفتار آگاهانه و هوشمندانه داشته باشد و تحت فشار لابی‌های آمریکا و اروپا تصمیم نادرست نگیرد.

کریمی با اذعان اینکه باید وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و گرجستان برای حل این مسئله تدبیری بیاندیشند، گفت: توسعه صنعت گردشگری یکی از دستاوردهای سفر بدون ویزا میان دو کشور به شمار می‌رود و روابط سهل و آسان میان دو کشور به تعامل فرهنگ و آداب بین دو کشور نیز بیشتر کمک می‌کند و امروز گرجستان نباید این فرصت را از دست دهد.

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، جمهوری اسلامی ایران برای دور زدن تحریم‌ها و گسترش روابط تجاری خود گزینه‌های فراوان داشته و توقف لغو روادید یک طرفه دولت گرجستان نوعی فرصت‌سوزی برای خود این کشور محسوب می‌شود.
انتهای پیام/70023/صا30/ض1002
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها