امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21158
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حجت‌الاسلام فقیهی در میزگرد تخصصی آسیب‌شناسی چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران و به خصوص در خصوص چینش ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حجت‌الاسلام فقیهی در میزگرد تخصصی آسیب‌شناسی چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران و به خصوص در خصوص چینش لیست‌های انتخاباتی اظهار داشت: انتخابات چه در ریاست جمهوری و چه در شوراها برای ملت ایران برکات بزرگی را در پی داشت و ناشیانه عمل کردن دشمن باعث شد این فرصت برای ما به وجود آید.

وی تصریح کرد: بحث آسیب‌شناسی انتخابات نه به عنوان یک بحث مقطعی بلکه به عنوان یک موضوع بسیار مهم باید مورد توجه دستگاه‌های متولی و به خصوص مجلس شورای اسلامی و همچنین کمیسیون اجتماعی مجلس قرار گیرد.

حجت‌الاسلام فقیهی ادامه داد: باید نقاط ضعف و قوت انتخابات در هر دوره‌ای شناسایی شود و مسئولان تلاش کنند نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنند.

این پژوهشگر و استاد دانشگاه اضافه کرد: متأسفانه در چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران شهروندان به دلیل تعدد لیست‌های عجیب و غریب نتوانستند افراد مورد اعتماد خود را انتخاب کنند.

مشاور کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ایام انتخابات شورای اسلامی شهر تهران شاهد حضور بیش از 37 لیست و چهره‌های مختلف بودیم که البته این مانعی ندارد اما متأسفانه در برخی از موارد شاهد بداخلاقی‌هایی در ارائه لیست‌ها از سوی برخی از افراد بودیم. 

حجت‌الاسلام فقیهی خاطر نشان کرد: مهندسی انتخابات نیازمند تحول و تغییر مثبت و سازنده در 3 حوزه قانون، ساختار و رفتار است.

وی ادامه داد: کمیسیون اجتماعی مجلس باید در این خصوص ورود پیدا کند و در تحول مهندسی انتخابات لایحه‌ای را تنظیم و تدوین کند.

مشاور کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: انتخابات اخیر بر اساس تدبیر و درایت مقام معظم رهبری و مجموعه نظام به ثمر رسید و البته باید نقاط ضعف آن برطرف شود تا در آینده با چنین مشکلاتی روبرو نباشیم.

این پژوهشگر و استاد دانشگاه تأکید کرد: متأسفانه در برخی از موارد شهروندان تهرانی به دلیل تعدد لیست‌ها سردرگم می‌شدند و نمی‌توانستند افراد مورد نظر خود را برای چهارمین دوره شورای شهر تهران انتخاب کنند.

فقیهی اظهار امیدواری کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس با ورود به بحث آسیب‌شناسی چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران نقاط ضعف خود را برطرف کند و در آینده شاهد چنین مشکلاتی در برگزاری انتخابات نباشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها