امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21173
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 128
به گزارش فارس، اخبار برخی تحولات در گوشه و کنار آفریقا به نقل از خبرگزاری‌های رویترز و فرانسه در زیر آمده است: سانحه رانندگی در ساحل عاج عروسی را ...

به گزارش فارس، اخبار برخی تحولات در گوشه و کنار آفریقا به نقل از خبرگزاری‌های رویترز و فرانسه در زیر آمده است:

سانحه رانندگی در ساحل عاج عروسی را به عزا تبدیل کرد

آداما توره، پلیس راهنمایی و رانندگی ساحل عاج اعلام کرد: بر اثر برخورد دو خودرو در کاروانی که یک ماشین عروس را در شهر یوپوگون  در غرب ابیجان، پایتخت این کشور همکاری می‌کرد، هشت نفر کشته و شمار زیادی زخمی شدند.

وی افزود: این حادثه در اثر برخورد یک مینی بوس و یک اتوبوس و به دلیل بی احتیاطی رانندگان دو خودرو روی داد.

ورود نماینده جدید بان کی مون به ساحل عاج

نماینده جدید دبیرکل سازمان ملل در ساحل عاج وارد ابیجان، پایتخت این کشور شد تا ریاست هیئت سازمان ملل در ساحل عاج را برعهده گیرد.

آیشاتو میندائودو، دیپلمات نیجریه‌ای است که جانشین آلبرت کوئندرس هلندی شده است.

کوئندرس نیز ریاست هیئت سازمان ملل برای ثبات کشور مالی را عهده دار شده است.

میندائودو، دیروز جمعه در بدور ورود خود به ابیجان از همه نیروها و احزاب سیاسی و همچنین اقشار این کشور از جمله زنان خواست به تلاش‌های خود برای تحکیم صلح، ثبات و توسعه کشور ادامه دهند.

وی همچنین بر پایبندی هیئت سازمان ملل در ساحل عاج برای همکاری با جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا، اتحادیه آفریقا و جامعه بین‌المللی به منظور ساختن این کشور برای حرکت در مسیر دموکراسی و توسعه پایدار تاکید کرد.

هیئت سازمان ملل در ابیجان نزدیک به 10 هزار نیرو دارد و در سال 2003 در پی شورش‌های مسلحانه شمال کشور تشکیل شد.

ابراز نگرانی سازمان ملل از تشدید شرایط ناگوار انسانی در کیسمایو در سومالی

«فیلیپ لازارینی» نماینده سازمان ملل و هماهنگ کننده امور بشر دوستانه این سازمان در سومالی، نگرانی خود را از اوضاع بشردوستانه در شهر بندری کیسمایو که شاهد درگیری‌های شدیدی در ماه ژوئن بوده است، اعلام کرد.

این مقام سازمان ملل اعلام کرد: درگیری‌های گروه‌های شبه نظامی رقیب در کیسمایو دستکم 71 کشته و 300 زخمی به همراه داشته است.

وی تاکید کرد: شیوع گسترده ویروس فلج اطفال که تاکنون به جان باختن 41 نفر در مناطق جنوبی و مرکزی سومالی در ماه‌های مه و ژوئن انجامید، موجب نگرانی عمیق شده است.

سومالی از سال 1991 تاکنون همواره شاهد شورش مسلحانه بوده است.

سازمان ملل حمله به نیروهای یونامید در دارفور را محکوم کرد

فرحان حق سخنگوی سازمان ملل متحد به خبرنگاران گفت: اروه لادسو، فرمانده نیروهای حافظ صلح بین‌المللی حمله به نیروهای مشترک اتحادیه آفریقا و سازمان ملل متحد در دارفور (یونامید) را محکوم و درباره تشدید خشونت‌ها در این منطقه ابراز نگرانی کرد.

لادسو حمله به نیروهای حافظ صلح بین‌المللی در دارفور را جنایت توصیف کرده است.

وی در پایان سفر سه روزه اش به سودان گفت: عوامل حمله به نیروهای بین المللی در دارفور باید بازداشت و محاکمه شوند.

150 نظامی مالی عازم کیدال شدند

منابع نظامی در باماکو، پایتخت مالی،‌ اعلام کردند یک گروه نظامی مرکب از 150 نظامی این کشور دیروز جمعه بر اساس توافق با گروه شورشی طوارق که شهر کیدال را در اشغال خود دارد وارد این شهر شد.

سرهنگ دوم سلیمان میگا، سخنگوی ارتش مالی، اعلام کرد: 150 سرباز ارتش مالی بر اساس هماهنگی قبلی در آرامش وارد کیدال شدند.

اعزام این گروه از نظامیان ارتش مالی به کیدال در چارچوب توافقنامه‌ای که میان دولت مالی و شورشیان طوارق در واگادوگو، پایتخت بورکینافاسو امضا شد، صورت گرفته است.

نظامیان ارتش مالی که به کیدال اعزام شده‌اند، قرار است به نیروی تثبیت اوضاع سازمان ملل متحد و همچنین نظامیان فرانسوی مستقل در این منطقه ملحق شوند.

قرار است با استقرار نظامیان ارتش مالی در منطقه کیدال، زمینه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مالی که قرار است بیست و هشتم ژوئیه برگزار شود، فراهم شود.

اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است که گروه جدیدی از کارشناسان خود را به منظور نظارت بر روند انتخابات ریاست جمهوری آینده مالی به این کشور آفریقایی اعزام می‌کند.

کارشناسان و تحلیلگران سیاسی انتخابات ریاست جمهوری مالی را که بیست و هشتم ژوئیه برگزار می‌شود مرحله‌ای حساس برای برقراری ثبات و اجرای قانون در این کشور می‌دانند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها