امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21177
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 91
علی صحرایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه سهامداران باید در جریان خرید از صندوق‌های ...

علی صحرایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه سهامداران باید در جریان خرید از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشاوره بگیرند، گفت: در حال حاضر مخاطبان و بازیگران عادی بیشتری وارد بازار سهام شده‌اند.

وی در رابطه با توقف و بازگشایی نماد برخی شرکت‌ها گفت: هم اکنون نسبت به چهار سال گذشته روند بازگشایی نمادها بهتر شده است و در این میان نیز بسیاری از سهامداران انتظار دارند که نمادهای مورد نظرشان خیلی زود بازگشایی شود، در حالی که این شرکت‌ها شفاف‌سازی مورد انتظار را انجام نداده‌اند.

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار گفت: انتظارات روانی زیادی در روزهای اخیر در رابطه با آینده ایجاد شده و به همین دلیل شاهد رشد بازار بوده‌ایم.

معاون بازار شرکت بورس با بیان اینکه بورس‌های دنیا براساس انتظارات حرکت می‌کنند افزود: ما پس از آنکه انتخابات پرشوری را پشت سر گذاشته‌ایم و قول‌های رئیس‌جمهور منتخب مبنی بر کاهش تنش‌های بین‌المللی موجب شد تا بازار سهام با حرکت جهشی روند کاری خود را دنبال کند.

وی ادامه داد: همچنین همین وعده‌ها که بیشتر مربوط به کاهش تنش‌های بین‌المللی موجب شد تا اکثر شرکت‌های دارای محصولات صادراتی تحت تأثیر همین امر با تقاضای خرید مواجه شود.

صحرایی با اشاره به اینکه بازارهای رقیب از جمله مسکن، ارز و طلا با کاهش امید نسبت به آینده گفت: انتظارات کاهشی در بازارهای رقیب به واقعیت پیوسته و همین امر موجب شد، تا منابع آنان وارد بازار سهام شود.

وی در رابطه با میزان خرید اشخاص حقیقی و حقوقی گفت: در این دوره خریداران حقیقی بیش از خریداران حقوقی هستند، به طوری که مردم عادی با ورود به این بازار از خریداران حقوقی جلو افتاده‌اند.

صحرایی ادامه داد: به طور متوسط طی این دوره 65 درصد حقیقی‌ها نسبت به خرید اقدام می‌کنند و در جریان معاملات 50 درصد آن را می‌فروشند، در واقع 15 درصد میزان خرید حقیقی‌ها بیشتر شده است.

معاون بازار شرکت بورس ضمن توصیه به سهامداران مبنی بر اینکه در جریان خرید مشاوره بگیرند، گفت: توصیه می‌کنیم مردم عادی برای خرید از طریق صندوق‌های مشترک سرمایه‌گذاری اقدام کرده و به صورت غیرمستقیم وارد شوند.

وی همچنین ادامه داد: مردم و بازیگران عادی بازار سهام نباید تک سهم خرید کنند و در همین جریان پول‌های مازاد خود را برای اینکه در آینده متضرر نشوند، وارد بازار سهام شوند به عبارتی دیگر به صورت متنوع خرید کنند و از شایعات همیشگی بازار نیز تبعیت نکنند.

وی در رابطه با برگزاری مجامع شرکت‌ها نیز گفت: مجامع شرکتها هم خیلی خوب برگزار شده‌اند و سودهای خوبی بین سهامداران خود تقسیم کرده‌اند؛ عملکرد سه ماهه شرکت‌ها نیز بیش از انتظارات بوده است.

صحرایی با اشاره به اینکه شاخص مدنظر ما نیست، بلکه نقدشوندگی و شفافیت شرکت‌ها برای ما مهم است، گفت: هیچ کدام از مسئولان بورس نمی‌خواهند که نماد شرکتی بیش از اندازه متوقف بماند، بلکه شفافیت و نقد‌شوندگی مدنظر است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها