امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21191
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، پلیس اسکاتلندیارد به دنبال فایل صوتی اظهارات «رابرت مردوخ» در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، پلیس اسکاتلندیارد به دنبال فایل صوتی اظهارات «رابرت مردوخ» در جمع کارکنان روزنامه «سان» است. مالک امپراطوری رسانه‌ای غرب در این فایل صوتی که اخیرا نسخه‌ای از آن منتشر شده، به کارکنان روزنامه می‌گوید پرداخت رشوه به پلیس و مقامات دولتی بخشی از فرهنگ رسانه‌های انگلیس‌ است.

یک افسر پلیس آگاه به روند تحقیقات پرونده موسوم به «عملیات الودن» می‌گوید اسکاتلندیارد از پایگاه خبری «اگزارو» خواسته است این نوار صوتی را در اختیار پلیس بگذارد. اگزارو پایگاه خبری است که اولین بار این فایل صوتی و اخبار مربوط به آن را منتشر کرد.

«لارنس اسمیت» بازرس ارشد اسکاتلندیارد می‌گوید در صورتی که اگزارو این فایل صوتی را داوطلبانه در اختیار پلیس قرار ندهد، دستور توقیف آن صادر خواهد شد. همچنین گزارش شده که پلیس از کانال 4 تلویزیون انگلیس هم که بخش کوتاهی از این فایل صوتی را منتشر کرده، خواسته است آن را تحویل دهد.

مردوخ در این فایل صوتی که اولین بار چهارشنبه شب منتشر شد، می‌گوید پرداخت پول به ازای دریافت خبر و اطلاعات از نیروهای پلیس و مقامات دولتی امری عادی در فضای رسانه‌ای انگلیس است و سال‌ها است که انجام می‌شود.

اسکاتلندیارد در قالب پرونده «عملیات الودن» اتهامات مردوخ و رسانه‌های تحت پوشش وی در زمینه پرداخت‌های غیرقانونی به پلیس و مقامات دولتی را بررسی می‌کند. این پرونده مدت‌هاست که در جریان است، اما این اولین بار است که سندی مستقیما علیه شخص مردوخ به دست می‌آید.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها