امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21200
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 138
روابط عمومی رادیو قرآن از قول «محمد سلیمی» مدیر گروه محافل و مسابقات قرآنی در سایت این رسانه رادیویی نوشت:  جلسات انس با قرآن و برنامه‌های 30 شب با ...

روابط عمومی رادیو قرآن از قول «محمد سلیمی» مدیر گروه محافل و مسابقات قرآنی در سایت این رسانه رادیویی نوشت:  جلسات انس با قرآن و برنامه‌های 30 شب با تلاوت 30  قاری جهت بهره‌مندی از فضای معنوی ماه مبارک رمضان برای شنوندگان رادیو قرآن در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در برنامه «شبهای انس»  که در فضایی خارج از استودیو اجرا خواهد شد، تلاش می‌شود شنونده علاوه بر اینکه تلاوت و اجرای برنامه حافظان قرآن کریم و قاریان بین‌المللی را بشنوند، با رویکردی آموزشی از یک جلسه قرآن نیز بهره‌مند شود.

سلیمی  ضمن بیان  این موضوع که  فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی  در راستای فرهنگ تلاوت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان  افزایش می‌‎یابد، گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای بهره‌گیری بیشتر از آیات نورانی قران و تمسک جستن به کلام الهی است و با برگزاری این محافل و نشست‌های نورانی، قاریان و حافظان برتر قرآنی، نوای دلنشین قرآن کریم را در فضایی معنوی طنین‌انداز می‌کنند و شنوندگان با همراهی برنامه «شبهای انس» می‌توانند جرعه نوش این محفل نورانی باشند.

مدیر گروه محافل و مسابقات قرآنی رادیو قرآن  با بیان  اجرا و پخش طرح 30شب 30 محفل قرآنی با حضور قاریان بین‌المللی بیان کرد: رادیو قرآن با هدف آشنا کردن نسل جوان با آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و پیروی از آموزه‌های قرآنی و انس هر چه بیشتر افراد جامعه با کلام نورانی وحی در ماه نزول قرآن، برنامه «شب‌های انس» را تقدیم شنوندگان می‌کند و باید توجه داشت محافل انس با قرآن و استفاده از ابعاد دینی و اعتقادی قرآن، فضایی قرآنی در جامعه ایجاد می‌کند.

وی، ایجاد شور و نشاط  قرآنی در ماه بهار قرآن  و آشناسازی مخاطب با مهارت‌ها و آموزه‌های قرآنی را از دیگر اهداف پخش این برنامه برشمرد و گفت: همراهی و انس با قرآن، معرفت شناسی و تزکیه را به دنبال دارد و در ماه مبارک رمضان که ماه خودسازی است، باید بستری برای انس بیشتر با قرآن فراهم شود و کسانی که نمی‌توانند در محافل و جلسات قرآنی شرکت کنند، می‌توانند از طریق امواج رادیو همراه با دیگر علاقمندان به قرآن کریم  از این محافل بهره‌مند شوند.

سلیمی با بیان اینکه برنامه «شب‌های انس» از اولین شب ماه مبارک رمضان تا پایان این ماه شریف در بقعه شیخ عبدالله طرشتی بر روی موج FM ردیف 100 مگاهرتز از شبکه رادیویی قرآن پخش می‌شود، افزود: پخش ترتیل قاریان نوجوان، معرفی چهره‌های قرآنی، اجرای برنامه گروه‌های هم‌خوانی از بخش‌های مختلف برنامه «شب های انس» است.

مدیر گروه محافل و مسابقات رادیو قرآن با اشاره به حضور قاریان بین‌المللی و سخنرانان در این محفل خاطرنشان کرد: اساتیدی چون «احمد ابوالقاسمی»، «سعید طوسی»، «محمدحسین سعیدیان»، «مهدی عادلی» و «محمدرضا پورزرگری» در این محفل تلاوت خواهند کرد و  «علیرضا فتحی‌پور»، «اسماعیل عاکفی»، «حسین اقبالی‌نسب»، «حجت الاسلام رنجبر» و «سیدمحسن میرباقری» از کارشناسان مذهبی این برنامه خواهند بود.

 «شب‌های انس» کاری از گروه محافل و مسابقات رادیو قرآن است که در ماه مبارک رمضان، هرشب ساعت 23:15 به مدت 45 دقیقه از رادیو قرآن پخش می‌شود.

  انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها