امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2121
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 268
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حمید بقایی و هیات همراه در جریان بازدید از سایت صنعتی خرمشهر از صنایع فعال ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حمید بقایی و هیات همراه در جریان بازدید از سایت صنعتی خرمشهر از صنایع فعال منطقه آزاد اروند بازدید کرد.

معاون رییس جمهور با حضور در شرکت تولید رینگ سایپا و بازدید از خط تولید این شرکت بر گرایش بیشتر صنایع تولیدی به صادرات با توجه به پتانسیل های موجود در منطقه آزاد اروند تاکید کرد و افزود: صنایعی مانند این شرکت با ورود به حوزه صادرات می‌توانند سود خود را حداقل به 3 برابر برسانند.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حاشیه بازدید از سایت صنعتی منطقه آزاد اروند، از دو کارخانه فرآوری محصولات دریایی بهتا اروند و شرکت تولید گوشی تلفن همراه ایرانی جی ال ایکس دیدار کرد و گفت: این دو کارخانه از زمان فعالیت منطقه آزاد اروند تاسیس شده‌اند و پیشرفت زیادی در حوزه تولید و اشتغال داشته اند که با ورود به عرصه صادرات می توانند ظرفیت تولیدی خود را بیش از پیش افزایش دهند.

وی افزود: لازم است تمهید لازم در بخش صادرات، آموزش و تجارت برای تولید کنندگان منطقه آزاد اروند که در زمینه تولید توانمندی های لازم را دارند، بیشتر شود.

معاون رییس جمهور در ادامه ضمن بازدید از بندر خرمشهر و مرز ترانزیتی شلمچه افزود: منطقه آزاد اروند در حوزه ترانزیتی پیشرفت خوبی در چند سال اخیر داشته است و از آنجایی که این منطقه کریدور ترانزیتی غرب کشور به عراق است، آینده خیلی خوبی خواهد داشت. امیدواریم در سفر بعدی در سوم خرداد، با افتتاح پروژه های جدید پیشرفت های بیشتری را در منطقه شاهد باشیم.

همچنین حمید بقایی با حضور در مشهد شهیدان شلمچه، ضمن قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام و یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت.

حضور در بخش گردشگری منطقه آزاد اروند یکی دیگر از برنامه‌های این بازدید بود و معاون رییس جمهور طی بازدید از پروژه‌های گردشگری این منطقه همچون پل کابلی جزیره مینو و ساحل سازی اروند صغیر، اظهار داشت: جزیره مینو، با توجه به در اختیار داشتن فضایی سبز، زیبا و طبیعتی بکر می‌تواند بستر مناسبی برای ایجاد یک مرکز گردشگری باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: عمده کارهایی که در مناطق آزاد انجام می‌شود به غیر از بحث‌های بازرگانی و صنعتی بحث تفریحی و گردشگری است.

در منطقه آزاد اروند که متصل به دو شهر آبادان و خرمشهر است نیز به فضاهای گردشگری نیازمندیم.

امکانات و زیرساخت تفریحی - گردشگری می‌تواند ابعاد صنعتی و تجاری یک منطقه را نیز ارتقا دهد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها