امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21216
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»،‌ معارضان سوری روز گذشته در دومین روز از نشست خود در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»،‌ معارضان سوری روز گذشته در دومین روز از نشست خود در استانبول برای انتخاب رئیس جدید، ناکام ماند.

دو نامزد عمده برای به دست گرفتن این پست یکی «احمد جربا» از فرماندهان پیشین سوریه و از دوستان نزدیک عربستان است و دیگری نیز «مصطفی صباغ» تاجر سوری که از حمایت قطر برخوردار است در به دست آوردن حد نصاب آراء با شکست روبرو شدند.

این در حالی است ائتلاف معارضان تنها 115 عضو دارد که به سه بخش عمده گروه اخوان المسلمین، گروه صباغ با حمایت قطر و گروه جربا با حمایت عربستان تقسیم شده و با وجود فشارهای سیاسی و نظامی فراوانی که به آنها وارد شده است باز هم در متحد کردن این سه گروه ناتوان بودند.

پیشتر نیز معارضان خارج نشین سوریه نشستی دو روزه را 8 روز تمدید کردند اما باز هم نتوانستند بر گزینه‌ای قطعی به عنوان رئیس ائتلاف توافق کنند.

واشنگتن به معارضان هشدار داده بود در صورتی که نتوانند رئیس و تیم مذاکراتی خود برای کنفرانس ژنو2 را معرفی کنند از حمایت ائتلاف، دست خواهد کشید و شورای نظامی ارتش آزاد را به عنوان نماینده معارضان به رسمیت خواهد شناخت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها