امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21217
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه که برای اولین بار از زمان سرنگونی دولت بن علی در دو سال پیش به ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه که برای اولین بار از زمان سرنگونی دولت بن علی در دو سال پیش به تونس سفر کرده است گفت: فرانسه به موفقیت انتقال دموکراسی در مهد انتفاضه های جهان عرب اطمینان دارد و این کشور بر خلاف مصر و لیبی الگوی تغییر برای کشورهای عربی هستند.

اولاند گفت: پاریس برای برقراری روابط جدید با تونس و ارائه کمک های اقتصادی و سیاسی به دولت این کشور آماده است.

فرانسوا اولاند طی نطقی در برابر مجلس ملی موسسان تونس گفت: ما به جمع آوری تلاش ها در اروپا برای حمایت از تونس ادامه می دهیم.

وی افزود: فرانسه 500 میلیون یورو کمک و قرض در سال 2013 و 2014 به تونس ارائه خواهد داد.

اولاند تاکید کرد: فرانسه 60 میلیون یورو از بدهی های تونس را به طرح های سرمایه گذاری در این کشور مبدل می کند.

رئیس جمهور فرانسه آرامش در انتقال دموکراسی در تونس را در مقایسه با دیگر کشورهای عربی همچون مصر و لیبی و یمن ستود.

اولاند گفت: شما تونسی ها در مسیر درست هستید در لیبی انتقال دموکراسی با خشونت همراه است در مصر انتقال دموکراسی پس از برکناری رئیس جمهور منتخب متوقف شده است و در سوریه تمایل برای تغییر به جنگ منجر شده است.

اولاند گفت ایجاد روابط جدید با تونس به معنای درس گرفتن از وقایع گذشته است زیرا زخم‌هایی در این روابط وجود داشته است و من می‌دانم که سوء‌تفاهماتی در این ارتباط در اوایل انقلاب تونس وجود داشت.

رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد: در تونس جدید اسلام و دموکراسی با یکدیگر همزیستی دارند و ما به حرکت تونس به سوی دموکراسی اگر چه کار مشکلی است اطمینان داریم.

تونسی‌ها سفر رئیس جمهور فرانسه به کشورشان را محکوم کردند

از سوی دیگر تونسی‌ها سفر رئیس جمهور فرانسه به کشورشان را به شدت محکوم کردند و خواستار عذرخواهی فرانسه از تونس شدند.

جبهه هماهنگی مردمی حمایت از سوریه در تونس با صدور بیانیه ای سفر فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه به تونس را به شدت محکوم کرد.

این جبهه سفر اولاند به تونس را زنجیره دیگری از روند استعمار و سلطه جویی فرانسه و تلاش این کشور برای دخالت در امور تونس دانست.

این جبهه با متهم کردن فرانسه به نفاق سیاسی گفت: پاریس به سبب دوران استعمارگری خود در تونس و جنایاتی که علیه ملت این کشور مرتکب شده است رسما عذرخواهی کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها