امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21220
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 105
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ارتش سودان اتهامات سودان جنوبی درباره نفوذ به داخل خاک این کشور را رد کرد. این اولین اتهامی است ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ارتش سودان اتهامات سودان جنوبی درباره نفوذ به داخل خاک این کشور را رد کرد.

این اولین اتهامی است که سودان جنوبی از زمان تنش زا شدن روابطش با سودان بر خارطوم وارد می‌کند.

دولت سودان ماه گذشته اعلام کرد که به دلیل ادامه حمایت سودان جنوبی از شورشیان سودان، تصمیم به قطع صادرات نفت سودان جنوبی از طریق خاک خود گرفته است.

الصوارمی خالد سعد سخنگوی ارتش سودان به شبکه تلویزیونی نیمه خصوصی الشروق این کشور گفت: هیچ هواپیمای سودانی هیچ حمله‌ای به خاک سودان جنوبی انجام داده است زیرا درگیری‌هایی بین دو کشور جریان ندارد.

وی افزود: نیروهای مسلح سودان از زمان توافقنامه با دولت سودان جنوبی 10 کیلومتر به داخل خاک خود عقب نشینی کرده است.

سودان و سودان جنوبی در مارس گذشته بر اجرای توافقنامه همکاری بین دو کشور شامل 9 توافقنامه تاکید کردند که از جمله آنها صادرات نفت سودان جنوبی از طریق خاک سودان و همچنین ایجاد منطقه حائل به عمق 10 کیلومتر در مرز بین دو کشور به منظور جلوگیری از حمایت از شورشیان دو طرف بوده است.

اما عمر البشیر در ماه گذشته تصمیم به بستن خط لوله انتقال نفت سودان جنوبی گرفت و اعلام کرد که این کشور همچنان به حمایت از شورشیان سودان ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها