امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21226
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «لبنان24»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه خبر منتشر شده مبنی بر اینکه کشورش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «لبنان24»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه خبر منتشر شده مبنی بر اینکه کشورش درخواستی را از سوی مصر دریافت کرده تا به «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنار شده مصر، پناهندگی سیاسی بدهد، را تکذیب کرد.

اردوغان طی یک کنفرانس خبری مشترک با همتای تایلندی‌اش گفت: هیچ اطلاعاتی در دست نیست که نشان دهد، مصر خواستار اعطای پناهندگی سیاسی ترکیه به مرسی شده باشد. ضمن اینکه اخباری در دست است که نشان می‌دهد، منابع آگاه نظامی اعلام کرده‌اند که مرسی پیشنهاد ارتش مبنی بر ترک مصر به یکی از 3 کشور پیشنهادی از جمله ترکیه رد کرده است.

وی در ادامه از کشورهای غربی و اتحادیه اروپا به دلیل مواضع دوگانه‌شان در قبال تحولات مصر، انتقاد کرد و گفت: اتحادیه اروپا با این موضعگیری، خود را نقض کرد زیرا از یکسو اصول دموکراتیک را قبول دارد و از سوی دیگر حاضر به اعتراف این مسئله نیست که تحولات مصر در واقع کودتا علیه دموکراسی بوده است.

اردوغان افزود که اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد، قرار است مرسی در آینده محاکمه شود.

وی گفت که چنین اقدامی یک خطای تاریخی است که مصر نباید وارد آن شود.

نخست‌وزیر ترکیه با تاکید بر موضع آنکارا مبنی بر مخالفت با دخالت ارتش مصر در سیاست، گفت که هرچه سریعتر باید در مصر انتخابات دموکراتیک با حضور تمام گروه‌های سیاسی، برگزار شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها