امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21236
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: 71
به گزارش فارس به نقل از وال استریت، رییس جمهور ونزوئلا دیروز اعلام کرد که این کشور می‌تواند راهی برای خروج اسنودن از فرودگاه مسکو که وی در آن گرفتار ...

به گزارش فارس به نقل از وال استریت، رییس جمهور ونزوئلا دیروز اعلام کرد که این کشور می‌تواند راهی برای خروج اسنودن از فرودگاه مسکو که وی در آن گرفتار شده بیابد، اما جزییاتی در مورد نحوه انجام این کار ارائه نکرد.

اسنودن که در زمان افشاگری های خود در هنگ کنگ به سر می برد، دو هفته قبل به مسکو پرواز کرد، اما به دنبال ابطال گذرنامه اش از سوی دولت آمریکا در فرودگاه مسکو گرفتار شده است. دانیل اورتگا رییس جمهور نیکاراگوآ هم اعلام کرده که کشورش در حال بررسی تقاضای پناهندگی اسنودن است.

البته با توجه به اینکه از مسکو به مقصد کاراکاس پرواز مستقیمی وجود ندارد مشخص نیست اسنودن بدون گذرنامه چگونه می‌خواهد خود را به این کشور برساند. شاید وی برای این کار مجبور به پرواز به اکوادور شود. اکوادور هم اعلام کرده به وی پناهندگی سیاسی اعطا می‌کند به شرط اینکه وی بتواند خود را خاک این کشور برساند. همچنین وی می‌تواند برای این کار از مسکو به هاوانا پایتخت کوبا پرواز کند.

سیاست های ضداستعماری کشورهای آمریکای لاتین باعث شده تا بسیاری از آنها به همکاری با اسنودن تمایل داشته باشند. مادورو  رییس جمهور وزنزوئلا در سخنرانی خود اسنودن را یک شورشی شجاع توصیف کرده که مستحق دریافت حمایت از روی انسانیت است. وی از تلاش اسنودن برای افشای جاسوسی ‌ای آمریکا در داخل و خارج از این کشور تقدیر کرده است.

انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها