امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21255
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: 187
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا رضایی گفت: زائران در مدت  30روز به سرزمین وحی منتقل می‌شوند و مدت زمان اقامت زائران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا رضایی گفت: زائران در مدت  30روز به سرزمین وحی منتقل می‌شوند و مدت زمان اقامت زائران نیز30 تا 35 روز خواهد بود.

وی افزود: 50 درصد پروازهای زائران با دو شرکت ایران ایر و ماهان و 50 درصد دیگر نیز با هواپیمایی عربستان انجام خواهد گرفت.

رضایی با بیان اینکه بر اساس توافق قرار بود امسال 79هزار و409 روادید به زائران ما تعلق می‌گیرد، گفت: این رقم در مقایسه با زائران سال گذشته حدود چهار هزار نفر افزایش داشت.

وی ادامه داد: هفته گذشته مسئولان عربستانی اعلام کردند با توجه به محدودیت‌ها به علت اجرای طرح توسعه بیت الله الحرام، تصمیم بر این است که 20 درصد از سهمیه کل زائران همه کشورها کاهش پیدا کند که البته عربستان این کاهش سهمیه را برای زائران داخلی خود در حد 50 درصد اعمال کرده است.

معاون سازمان حج و زیارت ادامه داد: با توجه به این کاهش، 63 هزار و990 روادید برای جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده‌ا‌ند.

رضایی خاطر نشان کرد: تمامی زائرانی که در کاروان ها ثبت نام قطعی نموده‌اند و همچنین مابه التفاوت ودیعه گذاری را پرداخت کرده اند، به حج تمتع مشرف می شوند.

وی همچنین یادآور شد: در خصوص عمره مفرده کاهش سهمیه‌ای نداشتیم و براساس توافقات، کاروان‌ها اعزام شدند که آخرین کاروان نیز 28شعبان اعزام می‌شود که مدت اقامت این زائران در عربستان 21 روزه است تا بتوانند در قصد 10 روزه مدینه و مکه روزه خود را بگیرند.

وی تأکید کرد: زائرانی که توانایی ندارند به تنهایی اعمالشان را انجام دهند و از وسایل کمکی همچون ویلچر، استفاده می‌کنند توصیه می‌شود با توجه به محدودیت‌ها به علت طرح توسعه مسجدالحرام، حج خود را پس از پایان این عملیات عمرانی و در سال آینده به جای آورند.

رضایی درخصوص کاهش هزینه‌های حج تمتع افزود: در این باره موضوعاتی را بررسی کردیم و توانسته ایم تخفیفاتی را بگیریم که به محض قطعی شدن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی درباره انتقال پروازهای حجاج به فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) گفت: اگر امکانات این فرودگاه آماده شود و کارشناسان ما نیز آن را تایید کنند می‌پذیریم که زائران حج تمتع از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) اعزام شوند.

رضایی افزود: امکاناتی همچون گمرک اختصاصی، سالن اختصاصی حج، سالن مشایعت کنندگان و مستقبلان و امکانات رفاهی برای پروازهای حجاج در این فرودگاه فراهم نشده است.

وی گفت: اگر امکانات یاد شده فراهم شود و کارشناسان آن را تأیید کردند، پروازهای حجاج به فروگاه حضرت امام خمینی(ره) منتقل می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها