امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21267
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: 221
سعید مکرمی، مدیر انتشارات عصر داستان در گفت و گو با خبرنگارکتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین آثار این ...

سعید مکرمی، مدیر انتشارات عصر داستان در گفت و گو با خبرنگارکتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین آثار این انتشارات اظهار داشت: طی دو هفته آینده، دو مراسم رونمایی برگزار خواهیم کرد؛ نخست اینکه مراسم رونمایی از کتاب «موهای تو خانه ماهی ‌‌‌هاست» نوشته محمدرضا شرفی از آثار برگزیده جشنواره داستان انقلاب حوزه هنری، روز دوشنبه هفته جاری برگزار می‌شود.

مکرمی بیان کرد:  رمان «موهای تو خانه ماهیهاست» به حوادث منتهی به واقعه 15 خرداد سال 42 و اعتراض مردم ورامین به دستگیری امام خمینی (ره) می‌پردازد. این رمان نخستین تولید بنیاد ادبیات داستانی در حوزه ادبیات نوجوان است.

وی افزود: پس از این مراسم، آئین رونمایی از دو کتاب «نفر پانزدهم» نوشته جهانگیر خسرو شاهی و «با جام‌های شوکران» نوشته عبدالمجید نجفی هر دو با موضوع دفاع مقدس برگزار می‌شود.

مکرمی این دو اثر را باز نشر دهه‌های گذشته عنوان و تاکید کرد: در این مراسم ضمن تقدیر از این دو نویسنده پیشکسوت حوزه دفاع مقدس از این کتاب‌ها رونمایی می‌شود.

مدیر انتشارات عصر داستان تصریح کرد: حمایت از نویسندگان جوان و آثار به اصطلاح چاپ اولی جز سیاست‌های بنیاد ادبیات داستانی شمرده می‌شود تا آثار خوب مورد توجه قرار گیرند، اما فارغ از آن کارهای دیگری در دست انتشار است؛ تالیفی به قلم محمد علی علومی پس از طی مرحله ویراستاری چاپ خواهد شد، همچنین اثری از محمدرضا بایرامی و... آثاری هستند که امیدواریم طی 6 ماهه ابتدایی سال 1392 راهی بازار شوند.

این مقام مسئول در انتشارات عصر داستان پیرامون کتاب محمد علی علومی، بیان کرد: کتاب «دیو سپید پای در بند» تازه‌ترین اثر علومی است که چندین بار بازنویسی شده و در قالب داستان طنز اجتماعی منتشر می‌شود که با تالیفات گذشته آقای علومی متفاوت است؛ این کتاب با گذران مرحله آخر ویرایش بزودی به مرحله چاپ می‌رسد.

داستان این کتاب درباره دیو سپیدی است که از دیار دیوها به تهران تبعید و با آدم‌ها مواجه می‌شود و سرانجام با ناله و افسوس و پریشانی به دیار دیوها باز می‌گردد. علومی این رمان را طنز کمیابی می‌داند که بیانی پست‌مدرن دارد. او نوع روایت «دیو سپید پای در بند» را برداشتی از هزار و یک شب عنوان می‌کند که در آن روایتی متناسب با هر پیش‌آمد با مضمون طنز ـ تراژدی نقل می‌شود.

رونمایی از کتاب محمدرضا شرفی روز دوشنبه 17 تیرماه ساعت 15 با حضور جعفر توزنده‌جانی، سمیرا اصلان‌پور و حسین فتاحی برگزار می‌شود.

«موهای تو خانه ماهی‌هاست» با شمارگان 2200 نسخه در 88 صفحه با قیمت 6000 تومان از سوی انتشارات عصر داستان وابسته به بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان روانه کتابفروشی‌ها می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها