امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21268
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ریچارد هاس دیپلمات و رئیس پیشین شورای روابط خارجی آمریکا در مقاله‌ای درباره حوادث اخیر مصر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ریچارد هاس دیپلمات و رئیس پیشین شورای روابط خارجی آمریکا در مقاله‌ای درباره حوادث اخیر مصر نوشت: تحولات و رخدادهای سیاسی مصر آنقدر سریع است که دنبال کردن همه آنها مشکل است.

وی نوشت: محمد مرسی رئیس جمهور تازه برکنار شده مصر اغلب درباره چگونگی کسب مشروعیت خود به واسطه آرای مردم سخن می‌گفت. اما آنچه که وی از درک آن عاجز بود این بود که مشروعیت در دموکراسی فراتر از صندوق‌های رای است، انتخابات لازم است اما کافی نیست.

هاس در ادامه می‌نویسد: مسیری که آقای مرسی طی یک سال گذشته طی کرد باعث شد که مشروعیت و فرصت استثنایی خود را از دست بدهد. میلیون‌ها مصری زمانی که احساس کردند از مشارکت سیاسی معنادار در کشورشان حذف شدند دست به اعتراض علیه دولت مرسی زدند.

وی افزود: مصر جوهره یک دموکراسی آماتوری و ناقص است و انقلاب مصر مستعد دزدیده شدن است و آقای مرسی به نظر می‌رسید مشتاق انجام این کار بود.

هاس درباره دخالت نظامیان در ساقط کردن دولت قانونی محمد مرسی نوشت: بالاخره ارتش مداخله کرد و دولت مرسی را ساقط کرد. بعضی از تحلیلگران آن را کودتای نظامی می‌دانند. اما این موضوع درست نیست. این مداخله نظامی در پاسخ به بحران به وجود آمده صورت گرفت. رخدادهای اخیر مصر قاپیدن انقلاب به دست نظامیان نبود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها