امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21287
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 204
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی هفته آینده قرار است 5 درصد از سهام هلدینگ پتروشیمی تأمین (تاپیکو) عرضه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی هفته آینده قرار است 5 درصد از سهام هلدینگ پتروشیمی تأمین (تاپیکو) عرضه شود.

بر اساس این گزارش به گفته مسئولان، بورس تأمین اجتماعی تعهد دارد تا 10 درصد از سهام هلدینگ پتروشیمی تأمین را در بورس عرضه کند.

بر همین اساس مقرر شد تا هفته آینده عرضه  5 درصد در روز اول  انجام شود.

‫بزرگترین هلدینگ نفت و گاز سازمان تامین اجتماعی یک بار عرضه شد اما به دلیل قیمت بالای آن ناموفق ماند.

به گزارش فارس، حدود 96 درصد از سهام این شرکت متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و حدود سه درصد نیز متعلق به سرمایه گذاری صبا تامین است.

بر اساس این گزارش، معاون برنامه‌ریزی هلدینگ تاپیکو پیش از این گفته بود: سود اصلی شرکت در سال 1387 حدود 70 درصد و در سال 1391 حدود 96 درصد بوده که در بخش نفت و گاز و پتروشیمی سرمایه‌گذاری شده و استراتژی تاپیکو متمرکز بر صنعت نفت است.

فتح اللهی با بیان این که 90 درصد سود هلدینگ از طریق شرکت‌های بورسی تامین می‌شود، اظهار کرد: این هلدینگ از شفاف‌ترین شرکت‌هاست که در آستانه ورود به بورس قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه این شرکت 93 درصد در بخش نفت و گاز و 7 درصد در سایر بخش‌ها سرمایه‌گذاری کرده است، تصریح کرد: این هلدینگ دارای 40 شرکت است که 21 شرکت آن مدیریتی و 19 شرکت غیر مدیریتی است و قرار است 10 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) توسط شرکت کارگزاری صبا تامین واگذار شود.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار