امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21295
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 122
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران این سازمان خواستار شد: بودجه اکتشاف ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران این سازمان خواستار شد: بودجه اکتشاف معادن مطابق قانون برنامه پنجم تامین شود.

دبیر اجرایی خانه معدن ایران اعلام کرد: بر اساس پیش‌بینی قانون برنامه پنجم توسعه باید 1000 میلیارد تومان در بخش اکتشاف معادن هزینه شود.

غلامرضا حمیدی انارکی گفت: قبل از تدوین قانون برنامه پنجم و بر اساس قیمت‌های روز آن زمان، مقرر شد برای رونق اکتشاف معادن در یک دوره پنج ساله یک هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص یابد.

وی افزود: اکنون تمام مسئولان بر این مسئله واقف هستند که معدن بهترین جایگزین نفت است، بنابر این به هر میزان که بودجه معادن به ویژه در بخش اکتشاف افزایش یابد، علاوه بر رونق بخش معدن، تولیدات صنایع معدنی نیز افزایش خواهد یافت.

حمیدی انارکی ادامه داد: حذف قوانین و مقررات زائد اداری در بخش معدن و همچنین ایجاد زیرساخت لازم نیز بیش از پیش به رونق معادن کشور کمک خواهد کرد.

وی خواستار تقویت متولی بخش معدن کشور شد و تصریح کرد: با سرمایه‌گذاری انجام شده دولت در بخش معدن شده در سال‌های اخیر شاهد افتتاح دهها کارخانه صنایع معدنی شدیم؛ لذا توجه و حمایت جدی از بخش معدن می تواند شکوفایی و رونق اقتصادی را همراه داشته باشد.

حمیدی انارکی گفت: اگر می خواهیم معدن را جایگزین نفت کنیم،‌ باید به هر میزان که برای صنعت نفت سرمایه گذاری شده است، برای بخش معدن هم سرمایه گذاری شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها