امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21297
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، به دنبال برگزاری مذاکرات کره شمالی و کره جنوبی، یک مقام ارشد دولت سئول امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، به دنبال برگزاری مذاکرات کره شمالی و کره جنوبی، یک مقام ارشد دولت سئول امروز شنبه گفت: در مذاکرات امروز، سئول از پیونگ یانگ خواسته است که تضمین روشن بدهد که مجموعه صنعتی مشترک «کائه سونگ» هرگز دوباره تعطیل نخواهد شد.

این مقام وزارت اتحاد کره جنوبی و آگاه به روند مذاکرات امروز گفت: کره شمالی خواستار از سرگیری و بازگشایی فعالیت‌های شرکتهای حاضر در منطقه صنعتی کائه سونگ شده است.

هنوز جزئیات بیشتری از مذاکرات دو کره منتشر نشده است.

براساس گزارش وزارت اتحاد کره جنوبی، سه نفر از اعضای هیات‌های مذاکره کننده دو طرف ساعت 11:45 دقیقه صبح به وقت محلی مذاکرات خود را در روستای «پان مون جوم» در کره شمالی آغاز کردند.

مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ در داخل خاک کره شمالی قرار دارد و نماد همکاری مشترک میان دو کره است که از زمان افزایش تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر کاملا تعطیل شده است و نزدیک به 55 هزار کارگر آن که اغلب از کره شمالی هستند بیکار شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار