امروز : یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 16
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 213
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۲
تعداد بازدید: 427
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، پایگاه خبری «عبر الامارات» با انتشار خبر زلزله امروز در بوشهر اعلام کرد که با وجود آنکه مرکز این زلزله 500 کیلومتر با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، پایگاه خبری «عبر الامارات» با انتشار خبر زلزله امروز در بوشهر اعلام کرد که با وجود آنکه مرکز این زلزله 500 کیلومتر با ابوظبی و دبی فاصله داشته، اما بسیاری از ساکنان این مناطق، وقوعبه گزارش خبرگزاری پیروان موعود، پایگاه خبری «عبر الامارات» با انتشار خبر زلزله امروز در بوشهر اعلام کرد که با وجود آنکه مرکز این زلزله 500 کیلومتر با ابوظبی و دبی فاصله داشته، اما بسیاری از ساکنان این مناطق، وقوع زلزله را احساس کرده‌اند.

مرکز ملی رصد هوایی و زلزله امارات اعلام کرد که این زلزله در ساعت 3:52 دقیقه و 9 ثانیه عصر امروز به وقت امارات عربی متحده، صورت گرفته است.

از سوی دیگر رسانه‌های سعودی نیز نوشتند که ساکنان منطقه «الشرقیة» عربستان نیز برای چند ثانیه این زلزله را احساس کردند و حتی برخی نیز از منازل و دفاتر کاریشان خارج شدند.

«عبدالله العمری» رئیس مرکز زلزله‌نگاری در ریاض و رئیس مجمع سعودی زلزله‌نگاری نیز گفت: تاثیر زلزله شدیدی که عصر امروز در ایران روی داد، تا منطقه الشرقیه نیز آمده بود و ساکنان این منطقه آن را احساس کرده‌اند و هنوز پس‌لرزه‌های این زلزله ادامه دارد.

سرهنگ «علی القحطانی» سخنگوی رسانه‌ای دفاع شهری منطقه الشرقیة نیز گفت: اتاق عملیات دفاع شهری نیز تاکنون گزارش‌های زیادی درباره اینکه ساکنان «الدمام» این زلزله را احساس کرده‌اند، دریافت کرده است.

 از سوی دیگر رویترز نیز اعلام کرد که ساکنان بحرین و دوحه پایتخت قطر نیز این زلزله را احساس کرده‌اند اما درباره میزان خسارت‌های احتمالی خبری در دست نیست.

ساعت 16:22:49 امروز زلزله‌ای به بزرگی 6.1 در مقیاس ریشتر بخش کاکی از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر را لرزاند.

مرکز این زمین لرزه 6.1 ریشتری شهر «کاکی» در نزدیکی «خورموج» گزارش شده و زمین‌لرزه در عمق 12 متری زمین به وقوع پیوسته است.

بر اساس این گزارش به دلیل زمین لرزه نسبتا شدید کوه «مند» در اطراف کاکی ریزش شدید داشته و گرد و خاک زیادی در اطراف کوه دیده می‌شود.

زمین لرزه 6.1 ریشتری ظهر امروز تاکنون 29 پس لرزه داشته است و تاکنون پیکرهای 3 نفر از زیر آوار خارج شده‌اند.

گفتنی است چند روز پیش نیز زمین‌لرزه‎ای به بزرگی 4.2 ریشتر شهر خورموج مرکز شهرستان «دشتی» در استان بوشهر را لرزانده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها