امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21300
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش امروز در نخستین روز از اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش امروز در نخستین روز از اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که امروز در سالن همایش های رازی برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و پرورش مولد سرمایه اجتماعی است و بودجه آموزش و پرورش نسبت به بودجه های دیگر باید بیشتر باشد.

وی افزود: در سال 88 کل بودجه آموزش و پرورش 6700 میلیارد تومان بود که در این سالی که گذشت، بودجه عملیاتی آموزش و پرورش به بیش از 15 هزار میلیارد تومان رسید.

* اجرای رتبه بندی بر اساس 4 محور

حاجی بابایی به نظام رتبه بندی معلمان اشاره کرد و گفت: یازده ماه همکارانم روی طرح نظام رتبه بندی معلمان اقدامات کارشناسی انجام دادند و این نظام را آماده کردند.

وی ادامه داد: معلمان در نظام رتبه بندی بر اساس چهار محور شامل «فرهنگی و تربیتی»، «آموزشی و تخصصی»، «پژوهشی» و «اجرایی» ارتقا می یابند.

* بیمه طلایی فقط برای دارو نیست

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سند تحول، محوری ترین موضوع معلم است، گفت: 700 کار در آموزش و پرورش انجام شده است که به مانند فرودگاهی است که آماده شده تا هواپیما از باند آن، برخیزد.

وی با اشاره به نکته که بیمه طلایی فقط برای دارو نیست، افزود: بیمه طلایی برای عزت معلم است و هزینه آن اگر قرار باشد برای افرادی به جز معلمان اجرا شود، 40 هزار تومان است.

حاجی بابایی اضافه کرد: در حال حاضر مبلغ بیمه طلایی را به میزان 16 هزار و 500 تومان کاهش دادیم که مبلغ 23 هزار و 500 تومان شد و از این میزان، نیمی توسط فرهنگی و نیمی توسط آموزش و پرورش پرداخت می شود البته در بخش پرداخت آموزش و پرورش سال گذشته مشکل داشتیم.

وی با بیان اینکه 2 میلیون نفر تحت پوشش بیمه طلایی فرهنگیان قرار دارند، گفت: از محل بیمه طلایی به فرهنگیان کمک بسیاری می شود و نباید اگر از بین 20 فرهنگی، 2 فرهنگی در زمینه تهیه کارت مشکل دارد، سیاه‌نمایی شود.

* اختصاص ردیف جداگانه سرانه مدارس به مبلغ 70 میلیارد تومان

وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: سیاه‌نمایی درباره کار اجرایی هر دولت از اول انقلاب تا کنون، تضعیف نظام انقلاب اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه سال گذشته با مشکلات مالی بسیاری مواجه بودیم اما حتی 10 درصد از مشکلات را به استان ها اعلام نکردیم، اظهار داشت: سرانه مدارس در سال تحصیلی جاری 310 میلیارد تومان بود و این در حالی است که این میزان در سال قبل، 180 میلیارد تومان بود.

حاجی بابایی ادامه داد: آیا آموزش و پرورش در طول 35 سال گذشته ردیفی جداگانه برای سرانه مدارس داشته است؟ این در حالیست که امسال آموزش و پرورش دارای ردیف سرانه به مبلغ 70 میلیارد تومان شد ضمن اینکه ردیف جداگانه ای نیز برای سیستم های سرمایشی و گرمایشی مدارس در نظر گرفته شد.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها