امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21303
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 121
به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، در حالی که دولت این کشور پیشنهاد داده بود حکم فیلتر شدن این سایت لغو شود، دادگاه با تصمیم مذکور موافقت کرده ...

به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، در حالی که دولت این کشور پیشنهاد داده بود حکم فیلتر شدن این سایت لغو شود، دادگاه با تصمیم مذکور موافقت کرده است.

سایت یوتیوب درسپتامبر گذشته در پاکستان فیلتر شد. علت این تصمیم نمایش ویدیو کلیپی جنجالی در سایت مذکور بود که در آن به حضرت محمد(ص)، پیامبر عظیم الشان اسلام توهین شده بود. به دنبال اعتراضات و تظاهرات گسترده مردمی سایت یاد شده در پاکستان بلوکه شد. زیرا از نظر فنی، فیلتر کردن کردن لینک ویدیوی یاد شده در یوتیوب امکان پذیر نشده بود.

پیش از این نیز مقامات پاکستانی برخی وب سایت‌های توهین کننده به مقدسات یا برهم زننده امنیت ملی و مختل کننده ثبات کشور را برای مدت کوتاه یا طولانی فیلتر کرده بودند. تعداد این وب سایت‌ها به 17 یا 18 وب سایت می‌رسد.

گوگل سال گذشته و به دنبال بالاگرفتن اعتراضات خود دسترسی به ویدیوهای یاد شده را در کشورهایی مانند هند و عربستان بلوکه کرده بود، اما در پاکستان به علت نداشتن دفتر محلی از این کار خودداری کرده بود.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار