امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2132
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 319
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، تولید خودروهای داخلی شامل سبک و سنگین در اسفند91 نسبت به بهمن سال گذشته 1.2 ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، تولید خودروهای داخلی شامل سبک و سنگین در اسفند91 نسبت به بهمن سال گذشته 1.2 درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه سال قبل 32.7 درصد کاهش یافت. در این مدت 99 درصد خودروهای تولید شده در داخل، خودروهای سبک (سواری و وانت) و 1 درصد نیز مربوط به خودروهای گروه سنگین (مسافری و باری) بوده است.

در بخش سواری شاهد افزایش 5.1 درصدی تولید نسبت به ماه قبل از آن هستیم که افزایش تولید خودروهای سایپا 132، 131 و نیسان تیانا از جمله عوامل اصلی در این روند صعودی است. از دیگر نکات مهم در زمینه تیراژ تولید خودروهای داخلی می‌توان به تولید خودروی جدید ولکس C30 توسط خودروسازان راین و قطع تولید خودروی ام‌وی‌ام 110 اشاره کرد.

در نتیجه افزایش تولید خودروهای سواری در اسفندماه، تعداد خودروهای ارزشیابی شده نسبت به ماه قبل از آن 8.4 درصد افزایش یافت به طوری که جمعاً 18 مدل خودرو مورد بازرسی قرار گرفت که 12 مدل در سطح کیفی خیلی خوب و 6 مدل در سطح کیفی خوب قرار گرفتند.

خودروها از نظر عیوب فنی و عملکردی، عیوب تزئینات و مونتاژی، عیوب بدنه و عیوب رنگ مورد بررسی کیفی قرار گرفته اند.

در جدول رده‌بندی کیفی خودروهای سواری، نیسان تیانا محصول شرکت پارس خودرو در صدر و خودروی سایپا 132 محصول شرکت سایپا در انتها قرار دارند.

در بخش عیوب فنی و عملکردی خودروهای سواری سایپا 131 و سایپا 132بیشترین نمرات منفی را کسب کرده‌اند. از طرفی شاهد بهبود 1.6 درصدی میانگین نمره منفی خودروها در این بخش نسبت به بهمن ماه هستیم که بیشترین تاثیر در این روند مربوط به خودروهای تندر90 پارس خودرو و رنو مگان است.

در بخش تزئینات و مونتاژی خودروهای ام‌وی‌ام 530 و سمند بیشترین نمرات منفی را به خود اختصاص داده‌اند. در ضمن شاهد تنزل 15.6 درصدی میانگین نمره منفی خودروها در این بخش نسبت به ماه قبل هستیم که بیشترین تغییر به خودروهای ام‌‌وی‌ام530 و توجوی هاچ‌بک مربوط می شود.

در بخش بدنه نیز خودروهای سایپا 132 و سایپا 131 بیشترین نمرات منفی را کسب کرده‌اند. همچنین در این بخش بهبود 4.9 درصدی را سبت به بهمن ماه شاهد هستیم که بیشترین تأثیر در این روند مربوط به خودروهای نیسان تیانا و پژو 405 خراسان است.

در بخش رنگ نیز خودروهای لیفان620، توجوی هاچ‌بک و ولکس C30 بیشترین نمرات منفی را کسب کرده‌اند به طوری که شاهد ارتقای 15.3 درصدی نسبت به بهمن ماه بودیم که خودروهای ام‌وی‌ام 530 و ام‌وی‌ام ایکس33 نقش مهمی را در این روند صعودی داشته‌اند.

ایرادات مهم و اساسی نیز روند نزولی قابل توجهی داشته که عمدتاً مربوط به خودروهای سایپا 131 و رنو مگان است.

در نهایت میانگین نمره منفی خودروهای گروه سواری دارای بهبود کیفی 0.2 درصدی بوده که عمدتاً مربوط به خودروی نیسان تیانا است.

در نمودار تغییرات میانگین نمره منفی گروه سواری، نیسان تیانا بیشترین میزان بهبود و ام وی‌ام530 بیشترین میزان تنزل را داشته‌اند.

همچنین می‌توان به افت کیفی خودروهای شرکت مدیران خودرو شامل ام‌وی‌ام 530 و ام‌وی‌ام ایکس33 از سطح کیفی خیلی خوب به سطح کیفی خوب اشاره کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها