امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21324
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 116
به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلد، بخشی از این مجازات‌ها برای مقابله با سازمان دهندگان حملات بوت نت وضع شده‌اند. بر طبق پیش نویس این قانون که از ...

به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلد، بخشی از این مجازات‌ها برای مقابله با سازمان دهندگان حملات بوت نت وضع شده‌اند. بر طبق پیش نویس این قانون که از سوی پارلمان اروپا تایید شده کشورهای عضو اتحادیه اروپا موظفند تا حداکثر هشت ساعت بعد از حملات سایبری به دیگر کشورهای عضو در زمینه مقابله با این حملات یاری رسانده و همین طور اطلاعات لازم را برای واکنش در برابر این حملات در اختیارشان قرار دهند.

انتظار می‌رود قانون یاد شده ظرف چند روز آینده نهایی شود. البته برای لازم الاجرا شدن آن در داخل کشورها، هر کشور دو سال وقت دارد تا آن را در پارلمان خود به تصویب برساند. این اولین بار از سال 2005 بدین سو است که قوانین مربوط به حملات سایبری در اتحادیه اروپا به روز می‌شوند.

همچنین بر اساس این قانون استفاده از شبکه های بوت نت برای کنترل تعدادی از رایانه‌ها و نفوذ به آنها غیرقانونی بوده و مجازات این اقدام که معمولا از طریق نرم افزارهای مخرب صوت می‌گیرد حداقل سه سال زندان است.

علاوه بر این جنایتکارانی که بر ضد زیرساخت‌های مهم کشورها مانند نیروگاه‌ها، شبکه‌های حمل و نقل، شبکه های دولتی و ... دست به اجرای حملات سایبری بزنند به حداقل 5 سال زندان محکوم می‌شوند. این نوع حملات در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها