امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21332
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، به دنبال برگزاری مذاکرات کره شمالی و کره جنوبی، یک مقام ارشد دولت سئول امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، به دنبال برگزاری مذاکرات کره شمالی و کره جنوبی، یک مقام ارشد دولت سئول امروز شنبه گفت: در مذاکرات امروز، سئول از پیونگ یانگ خواسته است که تضمین روشن بدهد که مجموعه صنعتی مشترک «کائه سونگ» هرگز دوباره تعطیل نخواهد شد.

این مقام وزارت اتحاد کره جنوبی و آگاه به روند مذاکرات امروز گفت: کره شمالی خواستار از سرگیری و بازگشایی فعالیت‌های شرکتهای حاضر در منطقه صنعتی کائه سونگ شده است.

هنوز جزئیات بیشتری از مذاکرات دو کره منتشر نشده است.

براساس گزارش وزارت اتحاد کره جنوبی، سه نفر از اعضای هیات‌های مذاکره کننده دو طرف ساعت 11:45 دقیقه صبح به وقت محلی مذاکرات خود را در روستای «پان مون جوم» در کره شمالی آغاز کردند.

مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ در داخل خاک کره شمالی قرار دارد و نماد همکاری مشترک میان دو کره است که از زمان افزایش تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر کاملا تعطیل شده است و نزدیک به 55 هزار کارگر آن که اغلب از کره شمالی هستند بیکار شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها