امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21333
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 109
به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، یکی از شرکت‌های اپراتور خدمات فروش بلیت الکترونیک قطار در ژاپن با هدف کسب درآمد قصد دارد سوابق فروش بلیت به افراد ...

به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، یکی از شرکت‌های اپراتور خدمات فروش بلیت الکترونیک قطار در ژاپن با هدف کسب درآمد قصد دارد سوابق فروش بلیت به افراد مختلف را به نهادهای متقاضی به فروش رسانده و از این طریق کسب درآمد کند، امری که بازتاب‌های منفی گسترده ای در این کشور داشته است.

مخالفان می‌گویند اقدام شرکت (East Japan Railway (JR East بزرگترین شرکت ریلی ژاپن نقض حریم شخصی مردمی محسوب می‌شود و این شرکت حق ندارد اطلاعات خصوصی میلیون ها نفر از مشتریانش را برای کسب نفع شخصی به فروش برساند. این شرکت بیش از 43 میلیون نفر مشتری دارد که برابر با حدود یک سوم جمعیت کشور ژاپن است.

در حالی که انتشار این خبر در ابتدا توجه چندانی برنیانگیخت، بلافاصله توسط بلاگرها و فعالان عرصه مجازی بازتاب داده شد و توجه افکار عمومی را به خود جلب کرد. حال فشار زیادی بر روی شرکت یادشده وارد شده تا هر چه سریعتر از این تصمیم خود عقب نشینی کند.

همزمان شدن این خبر با انتشار اخبار جاسوسی دولت آمریکا از کاربران سایت های فیس بوک، گوگل، مایکروسافت ، یاهو ... فشار افکار عمومی را بر شرکت ژاپنی تشدید کرده است.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها