امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21335
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 146
به گزارش فارس، روزنامه لبنانی الجمهوریه نوشت که مجموعه‌ای از راهکارها برای برون رفت از اوضاع کنونی در زمینه تشکیل دولت لبنان همچنان از سوی گروه‌های ...

به گزارش فارس، روزنامه لبنانی الجمهوریه نوشت که مجموعه‌ای از راهکارها برای برون رفت از اوضاع کنونی در زمینه تشکیل دولت لبنان همچنان از سوی گروه‌های مختلف لبنانی وجود دارد.

بر اساس این گزارش تلاش منطقه‌ای برای سازش بین گروه‌های لبنانی آغاز شده که شامل توافق در زمینه تشکیلات دولت و بیانیه وزارتی آن نیز می‌شود، البته این توافق بعد از آشتی میان سعد حریری نخست‌وزیر سابق لبنان با حزب‌الله صورت می‌گیرد.

بنا بر این گزارش این تلاش‌ها از سوی ایران و تعدادی از کشورهای خلیج فارس انجام می‌شود، اما هنوز نهایی نشده است، روند سازش با جدیت و البته به صورت محرمانه دنبال می‌شود و در انتظار بروز نتایج تماس‌های موجود در روزهای کوتاه آینده است.

این گزارش می‌افزاید که در صورت نتیجه ندادن این مذاکرات آشتی، تمام سلام تنها یک گزینه در پیش رو دارد و آن اعلام دولت امر واقع است که برای گرفتن رأی اعتماد باید به پارلمان ارائه شود. اما اگر این دولت نتواند موافقت رئیس جمهور یا پارلمان را کسب کند، دوره پیشبرد امور همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

این روزنامه غرب گرای لبنانی مدعی شده که حزب الله بعد از معرکه القصیر سقف شرایط خود را افزایش داده و هشدار داده که در صورت تعلل طرف مقابل تا تسلط دولت سوریه بر حمص باز هم این سقف را افزایش خواهد داد، اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی نیز نشان می‌دهد که مخالفان سوری کمک‌های چندان نظامی دریافت نمی‌کنند و همین اوضاع را برای مخالفان در لبنان و سوریه سخت کرده است.

یک منبع سیاسی در زمینه رایزنی‌های سیاسی برای تشکیل دولت نوشت که هیچ راه حلی غیر از سازش ایرانی- کشورهای حوزه خلیج فارس برای حل این مشکل وجود ندارد، چرا که اوضاع نابسامان سوریه همچنان ادامه دارد و شرایط و تحولات مصر نیز نگران کننده است، از سوی دیگر نیروهای امنیتی نسبت به بی ثباتی در کشور و انفجار اوضاع امنیتی در صورت ادامه خلأ قدرت هشدار می‌دهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها