امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21340
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نیلز موئیزنیک» نماینده شورای حقوق ‌بشر اروپا امروز خواستار تحقیق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نیلز موئیزنیک» نماینده شورای حقوق ‌بشر اروپا امروز خواستار تحقیق درباره خشونت نیروهای پلیس ترکیه در مواجهه با تظاهرات‌کنندگان در تظاهرات ضد دولتی ماه گذشته شد.

موئیزنیک در حاشیه سفری به ترکیه در کنفرانسی خبر گفت: «تمام مواردی که نشانه استفاده پلیس از خشونت است باید بررسی شوند و با آنها مقابله شود.»

سفر وی در پی تظاهرات میلیونی چندی پیش ترک‌ها در اعتراض به اقدامات دولت «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه صورت گرفت و به دنبال آن با درگیری نیروهای پلیس، 4 نفر کشته و 8 هزارنفر زخمی شدند.

با این حال موئیزیک گفت که وی پیش از این وقایع نیز قصد داشته به عنوان کشوری نمونه در تحقق دموکراسی که بیشتر جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند، به ترکیه سفر کند.

از دید وی انجام تحقیقات موثر، بی‌طرفانه و مسئولانه با حضور قربانیان راهکار موثر برای بررسی اعمال خشونت پلیس علیه معترضان بود.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها