امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21356
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 110
محسن علی‌اکبری تهیه کننده و یکی از اعضای شورایعالی سینما در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره جلسه شورایعالی سینمای توضیح داد: آخرین جلسه ...

محسن علی‌اکبری تهیه کننده و یکی از اعضای شورایعالی سینما در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره جلسه شورایعالی سینمای توضیح داد: آخرین جلسه شورایعالی سینما قبل از پایان کار دولت دهم با حضور رئیس جمهور برگزار می‌ شود و این جلسه احتمالا تا نیمه ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

وی درباره مواردی که در جلسه شورایعالی سینما پیگیری می‌شود گفت:با بخشنامه‌ای که انجام شد بسیاری از پرونده‌های مالیاتی که در مراحل مختلف حل اختلاف بود شامل بخشودگی مالیات خواهد شد اما برخی از پرونده‌ها حکم قطعی مالیات برای آنها در نظر گرفته شده است که کار برای آن پرونده‌ها کمی سخت است البته راهکارهای متعددی وجود دارد که مشکل این عزیزان برطرف شود که در جلسه آخر شورایعالی سینما ارایه خواهد شد.

علی‌اکبری در ادامه گفت: برای رفع مشکل مالیات برخی از پرونده‌ها که حکم قطعی دارند دولت می‌تواند بودجه‌ای را اختصاص دهد تا بتوان مشکل را مرتفع کرد به طور مثال در سال 73 تعدادی از تهیه‌کنندگان امکان بازپرداخت وام تبصره 3 را نداشتند که دولت در آن سال بودجه‌ای را اختصاص داد تا دیون تهیه‌کنندگان پرداخت شود. پرونده‌های مالیات قطعی شده تعداد اندکی است که اگر مبلغی ا از سوی رئیس جمهور محترم به وزارت اقتصاد و دارایی ارایه شود همه اهالی سینما شامل  بخشودگی شامل خواهد شد.

وی در خاتمه توضیح داد: برخی از سینماهای کشور به سیستم دیجیتال مجهز شدند امیدواریم در جلسه آخر با تامین مبلغ لازم برای تجهیز سالن‌ها به سیستم دیجیتال تمام سینماهای کشور به سیستم دیجیتال مجهز شوند.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها