امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21358
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،پیرو جلسه هماهنگی در حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران که با حضور اکثر اعضا هیئت تدوین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،پیرو جلسه هماهنگی در حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران که با حضور اکثر اعضا هیئت تدوین اساسنامه خانه سینما و رئیس سازمان سینمایی و رئیس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران برگزار شد مقرر گردید طی یک فرآیند قانونی و در محدوده زمانی کوتاه نسبت به بازگشایی خانه سینما اقدام شود.

پیرو این هماهنگی نامه‌ای از سوی رئیس سازمان سینمایی خطاب به هیئت مدیره خانه  ذرتنوشته شد که متن آن بشرح ذیل می‌باشد:
 
هیأت مدیره محترم خانه سینما 
  باسلام و احترام
 
پیرو اهتمام ویژه ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد و در راستای همدلی و تفاهم بیشتر بین اهالی و صنوف سینمایی ایران، اساسنامه اصلاحی که مورد تایید شورایعالی سینما قرار گرفته جهت انجام تشریفات قانونی و اجرائی با هدف بازگشایی خانه سینما به آن هیأت ابلاغ می‌گردد تا بر اساس مراحل و فرآیندهای ذیل و با همکاری هیأت نظارت، جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده اقدام نمایند :
 
1-هیأت نظارت با ترکیب آقایان (شورجه، بابویهی و حبیب اله  کاسه ساز) معرفی می‌گردند تا به عنوان ناظران سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت حسن انجام امور ذیل در چارچوب قوانین و مقررات اقدام نمایند.
 
تمامی جلسات که شرح آن در بندهای بعدی خواهد آمد با حضور حداقل یکی از ناظران هیأت نظارت رسمی و قانونی خواهد بود.
 
2-کلیه صنوف عضو خانه سینما که تاکنون نسبت به انجام مراحل قانونی و ثبت خود اقدامی ننموده اند موظفند ظرف 72 ساعت پس از ابلاغ این نامه به سازمان سینمایی مراجعه، نسبت به معرفی اعضای شورای مرکزی و ارائه اسناد لازم اقدام نمایند و رسید دریافت دارند. اخذ رسید مجوز حضور و مشارکت در مجمع عمومی فوق العاده خواهد بود.
 
3-از بین صنوف چهارده گانه ای که فرآیند های قانونی را طی کرده اند لازم است سه صنف کانون

فیلمنامه نویسان، دستیاران فیلمبرداران و گروه تهیه کنندگی فیلم ظرف پنج روز با فراخوان عمومی مجمع عمومی و انتخابات جدید برگزار نمایند. در صورتی که تعداد افراد شرکت کننده در این مجمع به حد نصاب نرسد، شورای مرکزی فعلی که قبلاً طی مراحل قانونی ثبت شده اند همچون دیگر صنوف قانونی نمایندگان واقعی و قانونی آن صنف تلقی خواهند شد.
 
در خصوص حد نصاب و دیگر امور برگزاری جلسات تشخیص نهایی با هیأت نظارت خواهد بود.
 
4-همه صنوف سینمایی موضوع بندهای دو و سه موظفند ظرف ده روز آینده بر اساس ماده 19 اساسنامه اصلاحی (پیوست شده) با تشکیل مجمع عمومی صنف خود نسبت به انتخاب 5 عضو برای حضور در مجمع عمومی فوق العاده خانه سینما اقدام نمایند و اسامی را به هیأت مدیره و هیأت نظارت طی یک نامه رسمی معرفی نمایند.
 
5-با فراخوان هیأت مدیره (طی دو هفته آتی) و با مشارکت و همراهی هیأت نظارت مجمع عمومی فوق العاده برگزار می‌شود و از مهمترین دستورالعمل های این مجمع تصویب اساسنامه جدید می باشد.
 
6-پس از تصویب اساسنامه با هماهنگی هیأت نظارت مجمع می تواند نسبت به تعیین هیأت مدیره و مدیرعامل جدید اقدام نماید.
 
7-اساسنامه مصوب مجمع عمومی فوق العاده برای طی مراحل نهایی قانونی شدن به هیات رسیدگی به موسسات فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال خواهد شد.
 
8-اعلام فراخوان برگزاری مجمع عمومی خانه سینما در 19 تیرماه که توسط صنوف قانونی اعلام شده است تا اطلاع ثانوی به تأخیر می افتد. یا کن لم یکن اعلام می‌شود.
 
جواد شمقدری
معاون وزیر و رئیس سازمان 
  انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها