امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21365
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 153
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» در این اطلاعیه آمده است:   پیرو نامه شماره 5648/91-ک ه مورخ 18/10/1391 در مورد اظهارات  آقای یوسفیان ملا نماینده ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» در این اطلاعیه آمده است:   پیرو نامه شماره 5648/91-ک ه مورخ 18/10/1391 در مورد اظهارات  آقای یوسفیان ملا نماینده محترم مجلس شورای اسلامی مربوط به بانکهای خصوصی و نیز موضوع برداشت از حساب بانکها، به استحضار میرساند که ایشان پس از مدتی سکوت، مجدداً بانکهای خصوصی را هدف تهمت‌های خود قرار داده اند که در این باره به مصاحبه ایشان در روزنامه اقتصاد پویا مورخ 1/4/1392 اشاره می شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: ایشان در این مصاحبه حکم دیوان محاسبات در مورد برداشت از حساب بانکها توسط بانک مرکزی را مورد سؤال قرار داده و آن را ناشی از تهدیدها و اعمال نفوذهای بانکهای خصوصی معرفی کرده اند. در این رابطه ذکر نکات ذیل ضروری بنظر می‌رسد.

شورای عالی کانون بانک‌های خصوصی در ادامه آورده است: ریاست کل محترم بانک مرکزی به عنوان بالاترین مقام پولی همواره مورد احترام بانکهای خصوصی بوده و بر این اساس تلاش شده که مسائل خود در حل مشکلات مبتلابه را بدون رسانه ای کردن آنها از طریق مکاتبه و مذاکره فی مابین حل و فصل نمایند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: از طرف دیگر بانکهای خصوصی بعنوان وکیل سپرده گذاران و مسئول صیانت از حقوق سهامداران خود، موظفند درجهت حفظ منافع آنها تمامی تلاش و کوشش خود را مصروف دارند و در این راستا بسیار طبیعی است علیرغم احترام به ریاست کل بانک مرکزی و همکاران ایشان، نسبت به برداشت از حساب خود معترض شوند و نظرات خود را براساس موازین قانونی و آیین نامه های معتبر و نافذ سیستم بانکی ابراز نمایند.

این گزارش می‌افزاید: جناب آقای یوسفیان ملا در این مصاحبه سخنانی ابراز داشته اند که نشانگر عدم آگاهی از مسائل بانکی و پولی است مانند «پشتوانه پول همان طلاهای موجود در بانک مرکزی و جواهرات است» و «زمانی که خاتمی کشور را تحویل داد هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود داشت، امروز نقدینگی کشور 450 هزار میلیارد تومان است» و «بانک های دولتی و خصوصی در سال گذشته بدون نظارت رها شدند و شروع به چاپ تراول کردند که خوشبختانه این تراول ها امروز جمع شده است» و نیز «به دلیل تخلفات بانکهاست که بانکهای خصوصی دیگر حق  اضافه کردن شعبه را در شهرها ندارند».

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن احترام به شورای عالی کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی، آمادگی خود را برای انعکاس نظرات و مستندات جناب آقای یوسفیان ملا نیز اعلام می‌دارد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها