امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21366
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور امروز در سالن همایش‌های رازی تهران آغاز شد. این ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور امروز در سالن همایش‌های رازی تهران آغاز شد.

این اجلاس با حضور یک هزار مدیر آموزش و پرورش مناطق و مدیران کل و معاونان وزیر برگزار شد و آغاز برنامه با سخنرانی وزیر آموزش و پرورش بود که مقرر شده بود گزارشی از عملکرد این وزارتخانه را ارائه دهد.

حاجی بابایی امروز به اقداماتی اشاره کرد که برای اولین بار در آموزش و پرورش انجام شده است؛ وی به 170 اقدام در آموزش و پرورش اشاره کرد که برای اولین بار در این وزارتخانه انجام شده است اما در بین صحبت هایش این آمار کاهش پیدا کرد و به 160 اقدام رسید البته گفته شد که این آمار 168 اقدام است که البته در اعلام نخستین اقدامات، چند اقدام هم مهم است!
وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد در چهار سالی که در این وزارتخانه کار کرده است یک روز هم مرخصی نگرفته و حتی روز عید نیز تعطیل نبوده است.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور امروز از کتب سوم ابتدایی و اول متوسطه رونمایی کرد و سپس به سخنرانی پرداخت؛ وی گفت: اگر نبض آموزش و پرورش درست بزند نبض تمام بخش‌ها منظم خواهد زد؛ در آموزش این تغییر نگاه خوشبختانه امروز اتفاق افتاده است و تمام دستگاه‌های کشور بر اهمیت آموزش و پرورش تاکید دارند.

رئیس جمهور ادامه داد: پیش از این هرگاه قرار بود تا به این بخش توجه ویژه‌ای شود، به بهانه اینکه آموزش و پرورش خانواده بزرگی است و دولت و کشور ظرفیت‌های لازم را ندارند از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کردند و کمترین دریافتی‌ها متعلق آموزش و پرورش بود.

وی افزود: در بودجه امسال نزدیک به 37 تا 38 هزار میلیارد هزینه در نظر گرفتند که برای آن هیچ درآمدی وجود ندارد. خوب از این هزینه‌ها کم کنید و به بودجه آموزش و پرورش اضافه کنید.

رئیس جمهور ادامه داد: خیلی از این دستگاه‌ها خودشان تصمیم‌گیرند و حقوق‌ها را بالا می‌برند تنها به هزینه‌ها اضافه می‌کنند خیلی از این‌ها اگر نباشند مشکلی در کشور بوجود نمی‌آید.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تغییر ساختار در نظام آموزش و پرورش کار بزرگی بود، گفت: برخی‌ها تصور می‌کردند که تغییر در نظام آموزش و پرورش کار نشدنی است که دلیل آن دو مسئله بود، اول نشناختن نظام آموزش و پرورش و دوم اینکه برخی به توانمندی‌های جامعه آموزش و پرورش باور نداشتند.

به گزارش فارس، امروز وزیر آموزش و پرورش در نوبت دوم سخنرانی اش که بعد از سخنران رئیس جمهور و استراحتی نیم ساعته برگزار شد، به گلایه ای از یک پیامک خبری پرداخت. در این پیامک آمده بود «امسال 38 هزار میلیارد تومان روی بودجه آموزش و پرورش گذاشته اند بدون اینکه درآمدی برای آن تعریف شود».

وی در خصوص این پیامک گفت: بودجه آموزش و پرورش روی هم مگر چقدر است که 38 هزار میلیارد تومان روی آن گذاشته باشند و درست اطلاع رسانی نشده است.

امروز حجت الاسلام والمسلمین قرائتی نیز در اجلاس روسای آموزش و پرورش حضور داشت و به خانم معلم ها پیشنهاد داد تا با چادر مشکی در کلاس، تدریس نکنند.

وی با بیان اینکه باید فضای مدارس شاد و بانشاط باشد، به آموزش و پرورش پیشنهاد داد تا سایت خنده حلال و حکیمانه ایجاد کند.

در عصر امروز نیز کارگروه های تخصصی در محل سالن همایش های رازی برگزار شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها