امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21376
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 68
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، خلبان حمید‌رضا پهلوانی‌ در مراسم اعطاء گواهینامه طراحی و ساخت شبیه ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، خلبان حمید‌رضا پهلوانی‌ در مراسم اعطاء گواهینامه طراحی و ساخت شبیه ساز پرواز هواپیمای ایران 140 اظهار داشت: با حضور متخصصان توانمند ایرانی شبیه‌ساز پرواز هواپیمای ایران 140 برای اولین بار در کشور ساخته شد و امروز سازمان هواپیمایی کشوری گواهینامه بهره برداری از این شبیه ساز را صادر و به شرکت هسا اعطاء کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه گواهینامه تأییدیه طراحی و ساخت شبیه‌ساز هواپیمای ایران 140 (full flight simulator) برای اولین بار در کشور صادر شده است، افزود: با صدور این گواهینامه ایران جزء معدود کشورهای تایید کننده ساخت سیمولاتور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ کشوری موفق به ساخت سیمولاتور هواپیمای ایران 140 در جهان نشده است، اظهار داشت: تمامی مراحل طراحی و ساخت این شبیه‌ساز بومی است و با نظارت چندین ساله کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری به ثمر رسیده است‌.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: پس از تطابق شبیه‌ساز پرواز هواپیمای ایران 140 استانداردهای فنی و عملیاتی وضع شده در مقررات (CAD- FSTD A) و اجابت بندهای استاندارد فوق الذکر سازمان هواپیمایی کشوری گواهینامه طراحی و ساخت این سیمولاتور را صادر کرد‌.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ساخت و صدور گواهینامه سیمولاتور کامل ایران 140 را در شرایط تحریم دستاورد بزرگی برای صنعت هوانوردی دانست‌.

معاون وزیر راه و شهر سازی‌ عنوان کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با تمام توان در صدد رفع نیازمندی‌های صنعت هوانوردی و کاهش شکاف موجود میان بخش‌های نظامی و غیر نظامی در عرصه هوانوردی است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت‌: در گذشته بین بخش‌های نظامی و غیر نظامی در عرصه هوانوردی شکاف عمیقی وجود داشت و همین امر منجر به عدم بروز برخی از توانمندی‌های بالقوه این صنعت شده بود بر همین اساس سازمان هواپیمایی کشوری در نظر دارد بدون توجه به ساختارهای نظامی و غیر نظامی، توانمندی‌های متخصصان داخلی کشور را به منصه ظهور بگذارد‌.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها