امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21387
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 157
«حسین هریدی» معاون اسبق وزیر خارجه مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که سرنگونی جماعت اخوان ...

«حسین هریدی» معاون اسبق وزیر خارجه مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که سرنگونی جماعت اخوان المسلمین در مصر موضع آمریکا در قبال اوضاع جاری در مصر را تغییر می‌دهد، به ویژه آنکه در بیانیه اخیر کنگره آمریکا ملاحظه کردیم که کنگره این کشور اخوانی‌ها و عملکرد نامناسب آنها در مصر را مورد انتقاد قرار داد و محکوم کرد.

هریدی همچنین در ادامه تاکیدات خود گفت که به نظر من نظام جدیدی که در مصر شکل خواهد گرفت و به قدرت خواهد رسید، با آمریکا و اسرائیل تعاملی همچون تعامل اخوانی‌ها نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه ناکامی اخوانی‌ها در مصر بازتاب‌های بسیاری در منطقه از خود بر جای می‌گذارد، گفت: ‌ناکامی نظام و حکومت اخوانی‌ها در مصر بالطبع ناکامی و شکست آنها در دیگر کشورهای منطقه از جمله سوریه و تونس و برخی از کشورهایی که اخوانی‌ها در آنها به دستاوردها و موفقیت‌های سیاسی بزرگ دست یافته‌اند، را به دنبال دارد و این شکست آنها در مصر تاثیری منفی بر این سازمان در عرصه بین المللی خواهد گذاشت.

هریدی در پایان تاکید کرد که باید با مرحله آتی در مصر با قاطعیت و جدیت تعامل کرد و تمام حقایق و وقایع امور را به اطلاع مردم مصر و جامعه بین المللی رساند. همان‌گونه که باید ماهیت واقعی قاتلان سربازان مصری در سال گذشته و نتایجی که تحقیقات نظامی به آن دست یافته است، را افشا کرد.

وی همچنین گفت: جامعه بین المللی باید دریابد که آنچه در مصر روی داد، کودتا نبود و هرآنچه ارتش انجام داد، براساس خواست و اراده مردم مصر بود.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها