امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21388
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (شنبه) در دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (شنبه) در دیدار «سانتیاگو ایرازابال مورائو» سفیر جدید برزیل با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و برزیل دو کشور دوست و همراه با یکدیگر هستند، اظهار داشت: روابط تهران – برازیلیا بسیار عمیق و گسترده بوده و هیچ نقطه منفی در روابط دو کشور وجود ندارد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه ایران و برزیل دو کشور و ملتی هستند که در یک جبهه قرار دارند، تصریح کرد: ما دیدگاه‌ها، منافع و دشمنان مشترکی داریم و عده‌ای هستند که نمی‌خواهند کشورهایی مانند ایران و برزیل، پیشرفته و قدرتمند باشند، که در این راستا باید روابط خود را تا حد ممکن گسترش دهیم.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای توسعه جمهوری اسلامی ایران و برزیل وجود ندارد، اظهار امیدواری کرد تا با تلاش مسئولان دو کشور شاهد گسترش همه جانبه میان تهران - برازیلیا باشیم.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز نظام سلطه که تجربیاتی از دخالت‌های خود در تحولات شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه به دست آورده به دنبال طراحی جدید برای کشورهای آمریکای لاتین در آینده است،‌ خاطر نشان کرد: آنها با این اقدامات قصد دارند تا مشکلات اقتصادی خود را به سایر نقاط جهان منتقل کنند، اما مطمئناً رهبران منطقه آمریکای لاتین با هوشیاری برنامه‌ریزی لازم را برای مقابل با این توطئه‌ها در پیش خواهند داشت.

سانتیاگو ایرازابال مورائو سفیر جدید برزیل نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوار نامه خود به دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر تعمیق و توسعه روابط میان جمهوری اسلامی ایران و برزیل اظهار داشت:‌ در روابط دو کشور نه تنها در سطح سیاسی بلکه در زمینه‌های گوناگون از جمله تجاری، علمی و فناوری باید شاهد پویایی بیش از گذشته باشیم.

سفیر جدید برزیل خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و برزیل در سطح بین‌المللی و سیاسی نظرات مشترک بسیاری با یکدیگر دارند که باید با استفاده از این زمینه‌ها در راستای گسترش همکاری‌ها گام برداشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار