امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21392
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، اتحادیه اروپا انتقادها از آمریکا را به دلیل جاسوسی از نمایندگی‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، اتحادیه اروپا انتقادها از آمریکا را به دلیل جاسوسی از نمایندگی‌های اتحادیه اروپا در ایالات متحده  افزایش داد و  آمریکا را به محدودیت در تبادل داده‌های اطلاعاتی تهدید کرد.

بر اساس اطلاعاتی که « سیسیلیا مالمروم‌اشتروم» نماینده امور داخلی اتحادیه اروپا در اختیار گذاشت، قرار است در هفته آتی کارشناسانی از اتحادیه اروپا به واشنگتن بروند تا برنامه تبادل اطلاعاتی اعم از اطلاعات پروازها، بانک‌ها و تروریستی را مورد بررسی قرار دهند.

چنین اقدامی مدتها بود که در دستور کار قرار داشت اما قرار است روز دوشنبه گفت‌وگوها در این باره انجام شود.مالمروم اشتروم همچنین گفت: «در چنین شرایطی ما وظیفه داریم که بررسی کنیم که آیا شرایط برای این اقدام  همچنان وجود دارد.»

وی از دولت آمریکا خواست تا در این زمینه با کارشناسان اروپایی همکاری کنند.

پارلمان اروپا روز پنجشنبه خواست دو توافقنامه‌‌ای که به آمریکا اجازه می‌دهند به پایگاه داده‌های مالی و مسافرتی اروپا دسترسی پیدا کند لغو شوند، مگر اینکه واشنگتن از گستره عملیات جاسوسی الکترونیکی خود در اروپا پرده بردارد.

در قطعنامه‌ای غیرالزام‌آور که با 483 رأی مثبت، 98 رأی منفی و 65 رأی ممتنع به تصویب رسید از آمریکا خواسته شد درباره برنامه‌های نظارت و پایش بر داده‌های ایمیل و ارتباطی شفاف‌سازی کند یا خطر لغو توافقنامه‌های فرا آتلانتیک که پس از حوادث 11 سپتامبر پذیرفته شده‌اند را به جان بخرد.

توافقنامه‌هایی که پارلمان اروپا به آن اشاره کرده‌اند، «برنامه پایش مالی تروریست‌ها» و «سوابق نام مسافران» هستند که در دهه گذشته، علی‌رغم وجود نگرانی‌هایی در پارلمان اروپا مبنی بر اینکه این برنامه‌ها به آمریکا حق دسترسی به داده‌های اروپا می‌دهند به تصویب رسیدند.

ماه گذشته دولت آمریکا به وجود عملیات جاسوسی با کد رمز پریزم اعتراف کرد. این برنامه، طبق آنچه اسنودن افشا کرده از کاربران اروپایی شرکت‌های گوگل، فیسبوک، اسکایپ و سایر شرکت‌های آمریکایی اطلاعات جمع‌آوری می‌کند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار