امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21400
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خبرگزاری «یونایتد پرس»، گزارش داد که ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه امروز بعد از گذشت‌ ماه‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خبرگزاری «یونایتد پرس»، گزارش داد که ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه امروز بعد از گذشت‌ ماه‌ها بحث و جدل، «احمد عاصی الجربا» را به ریاست این ائتلاف برگزید.

ائتلاف معارضان که 115 عضو دارد از دو روز پیش نشستی در استانبول برای انتخاب رئیس خود را آغاز کرده بود که گزارش‌های رسانه‌های حاکی از اختلاف نظر‌های فراوان میان اعضای ائتلاف بود.

در این نشست همچنین «فاورق طیفور» نماینده گروه اخوان المسلمین سوریه نیز به عنوان یکی از معاونان الجربا انتخاب شد و «سهیر الاناسی» جایگاه دومین معاون رئیس ائتلاف را اشغال کرد؛ «انس عبده» نیز به عنوان دبیر کل ائتلاف معارضان انتخاب شد.

الجربا رئیس قبیله عربی «الشمر» سوریه است که از حمایت عربستان نیز برخوردار است و عضو جریان دموکراسی به ریاست «میشل کیلو» است.

پیشتر گزارش شده بود که دو نامزد اساسی برای به دست گرفتن این پست یکی «احمد جربا» و «مصطفی صباغ» تاجر سوری که از حمایت قطر برخوردار است در به دست آوردن حد نصاب آراء با شکست روبرو شده بودند.

به این ترتیب و با پیروزی نامزد مورد حمایت عربستان برای ریاست ائتلاف به نظر می‌رسد نقش قطر بیش از پیش در پرونده سوریه کم رنگ شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها